Przejdź do treści

Zabiegi antycellulitowe – bezpieczne metody walki z cellulitem

  • przez
zabiegi antycellulitowe

Problem cellulitu dotyczy kobiet na całym świecie. Ma on postać charakterystycznych grudek pojawiających się na skórze. Ze względu na swoją strukturę często jest porównywany do skórki pomarańczowej. Miejsca, w których pojawia się najczęściej to pośladki, brzuch, uda, a także ramiona. Wiele osób niesłusznie uważa, że cellulit jest wywoływany przez brak aktywności fizycznej. W rzeczywistości występuje on nawet u kobiet, które systematycznie ćwiczą i zdrowo się odżywiają. Wynika to z tego, że istnieją dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy.

Bezpieczne zabiegi antycellulitowe dla najlepszych efektów

zabiegi antycellulitowe Cellulit wodny pojawia się pod wpływem hormonów (zwłaszcza estrogenów) oraz nieprawidłowego przepływu krwi i limfy. Z kolei cellulit tłuszczowy jest spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi oraz niezdrową dietą bogatą w tłuszcze i cukry. W celu zniwelowania cellulitu można skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Należy pamiętać, że nie wszystkie zabiegi antycellulitowe sprawdzą się u każdego. Trzeba dostosować je umiejętnie do danego rodzaju skóry, żeby były bezpieczne. Jeśli klientki chcą wykonać bezpieczne zabiegi antycellulitowe Białystok to odpowiednie miejsce, gdzie można znaleźć szeroką ofertę tego typu usług. Zabiegi antycellulitowe w tym mieście są wykonywane przez wykwalifikowanych kosmetologów, wyłącznie w sposób bezpieczny dla skóry.

zabiegi antycellulitowe Łagodniejsze zabiegi są wskazane przede wszystkim przy skórze naczynkowej i tendencji do pękania naczynek. Przy tego rodzaju skórze lepiej unikać masażu kostką lodu oraz bańki chińskiej, gdyż mogą one doprowadzić do pękania kolejnych naczynek. Bezpiecznym wyborem będzie skorzystanie z ujędrniającego masażu ręcznego, masażu drenującego z wykorzystaniem wałków i pałek bambusowych, drenażu pneumatycznego BOA, drenażu limfatycznego, technik z wykorzystaniem mat akupunkturowych i wałków Lyapko. Dodatkowo bezpieczne zabiegi antycellulitowe można przeprowadzać samodzielnie w domu przy użyciu specjalistycznych kosmetyków – najlepiej tych zakupionych w gabinecie kosmetologa. Używanie balsamów wzbogaconych substancjami czynnymi (kofeiną, witaminami A, C, E, wyciągami roślinnymi, olejkami eterycznymi, L-karnityną) może przynieść zadowalające efekty.

Przy kremowaniu skóry trzeba wykonać masaż, co dodatkowo pobudza krążenie. Trzeba jednak pamiętać o systematyczności przy stosowaniu tego rodzaju kosmetyków. Aktualnie można więc znaleźć szeroką ofertę różnych zabiegów antycellulitowych, które trzeba dostosować do potrzeb swojej skóry. Warto pamiętać, że najlepsze efekty antycellulitowe można uzyskać dzięki połączeniu zabiegów antycellulitowych z ćwiczeniami i zdrową dietą.