Przejdź do treści

Wśród lakierowanych akcentów

Wspaniałe, zadbane paznokcie to atut każdej kobiety. Mówią nie tylko o tym, jakie ma ona podejście do życia i własnej osoby, ale również o jej statucie. Paznokcie zdobione przez wykwalifikowaną stylistkę były i są oznaką prestiżu. Dzisiaj, dostępność różnego rodzaju lakierów i ozdób jest o wiele większa, dla szerszej liczby osób. Każdy może wykonać wspaniały manicure w domowym zaciszu.

Szpony z hybrydy

Stylizacja paznokci, zwłaszcza na wysokim poziomie była rzeczą, na którą mogły sobie pozwolić tylko nieliczne panie: trwałe, ręcznie malowane zdobienia, wykonywane były jedynie w salonach, przez wykwalifikowanych pracowników. Zdobienia te, były bardzo wysoko cenione, ze względu na to, ze odtworzenie niektórych z nich na płytce paznokcia zajmowało wiele czasu. Natomiast lakier, który był dostępny potrzebował go bardzo niewiele do zastygnięcia. Na szczęście z czasem formuła lakierów do paznokci zmieniła się diametralnie. Powstał nowy rodzaj lakieru, który łączy w sobie cechy lakieru tradycyjnego i żelowego. Lakier nie wysycha pozostawiony sam sobie. Utwardzić go można jedynie w specjalnej lampie wyposażonej w żarówki UV.

Moda na paznokcie hybrydowe rozprzestrzeniła się z prędkością światła. Każda kobieta chciała posiadać w swoim domu wynalazek, który zapewniał jej trwały manicure (około dwóch tygodni), który mogła wykonać samodzielnie. Praca z lakierami hybrydowymi odbywa się na nieco innych zasadach. Wymagana jest dodatkowa ilość produktów (primer, cleaner, oraz remover), nie można także pomijać kroków, jakim jest baza pod lakier (zwiększa ona przyczepność lakieru kolorowego) oraz top (bezbarwny lakier, utwardzający i zabezpieczający powierzchnię zdobionego paznokcia). Lakiery zastygają dopiero w kontakcie ze światłem UV, dodatkowo ich konsystencja jest bardziej „lejąca”, dlatego należy wykazać się starannością w trakcie malowania swoich paznokci.

W gąszczu ornamentów

Dzięki temu, że lakiery hybrydowe cechują się niezwykłą trwałością, są spełnieniem marzeń dla osób, które uwielbiają różnego rodzaju dodatkowe zdobienia. Firmy odpowiedzialne za swoje lakiery do paznokci hybrydowe wręcz ścigają się ze swoimi konkurentami o to, aby to właśnie ich produkty do stylizacji paznokci stanęły na podium wśród unikatów: kolorowe farby na bazie akrylu dające możliwość uzyskania rozmytego wzoru, naklejki wodne, stemple, brokaty czy pyłki, to jedynie niektóre z dostępnych propozycji na ozdoby do paznokci.

Wybór dostępnych środków i sposobów ich aplikacji na paznokieć jest naprawdę ogromny. Ciekawym zjawiskiem są zwłaszcza pyłki, dające różny efekt, zależnie od koloru samego pyłku, podstawy (lakieru), a także sposobu jego nałożenia. Bywa, że zdobienie inaczej wygląda nałożone na lakier nieutwardzony, a inaczej kiedy zostanie „wmasowany” w tzw. warstwę dyspersyjną lakieru. Prawdziwym fenomenem są folie transferowe, posiadające gotowy wzór.

Folie istnieją w wersjach błyszczących, holograficznych, lub z klasycznym motywem np. geometrycznym, czy koronki. Aplikacja folii transferowej jest banalnie prosta. Wystarczy na specjalnie przeznaczony do tego celu klej docisnąć folię, wygładzić i przytrzymać przez pewien czas, aż pożądany wzór „odbije się” na naszym paznokciu. Gdy zdobienie nas usatysfakcjonuje, wystarczy zabezpieczyć je topem. Z mody nie wychodzą również różnego rodzaju ozdoby 3D. Są to oczywiście koraliki, sztuczne perełki lub coraz częściej pojawiająca się biżuteria z ruchomymi elementami.

Ozdoby do paznokci są bardzo zróżnicowane. Zależnie od naszego gustu i upodobań możemy znaleźć coś dla siebie. Zabiegi z użyciem lakierów hybrydowych są niezwykle wydajne (lakier jest trwalszy, przez co zapas w buteleczce starcza na dłuższy czas), a także dają większe możliwości w kwestii zdobień. Ma to swoje plusy i minusy: mamy wiele możliwości, jednak żadnej wymówki, że cokolwiek nas ogranicza.

Dodaj komentarz