Właściwości suplementu z algi

suplement z algi

Wiele osób ma problem z tym, by dostarczać sobie odpowiednią ilość witamin oraz mikro i makroelementów. Często źle się odżywiają, jedzą za dużo słodkich rzeczy, mięsa i tłustych potraw, a za mało warzyw i owoców. Braki witamin i innych składników mogą znacząco odbić się na zdrowiu. Spada odporność, pogarsza się stan skóry i włosów, kości stają się łamliwe, można nawet mieć zaburzenia neurologiczne.

Naturalny algowy suplement

suplement z algiJeśli posiłki nie są zróżnicowane i nie dostarczają nam tego co powinny to zawsze można jednak sięgnąć po suplementy diety. Suplementy pozwolą zwalczyć niedobory i poprawić kondycję organizmu. Zwykle przyjmuje się jedną tabletkę dziennie, ale to też zależy od stężenia substancji aktywnych w tabletce. Na przykład witaminę D można kupić w różnych wariantach. Suplementy powinny być naturalne i dobrze wchłaniane przez organizm, bo tylko takie tabletki mogą być skuteczne. Lepiej też wystrzegać się suplementów typu multiwitamina, ponieważ przez nie dostarczymy sobie różnych witamin, także tych, których mamy dużo w organizmie. Co na przykład warto kupić? Na pewno sprawdzony suplement z algi jest dobrym rozwiązaniem. Jest to tak zwana chlorella. Ma ona formę ciemnozielonego proszku lub też tabletek. Może być stosowana samodzielnie tzn. popijana wodą czy sokiem, jak również stosowana w kuchni. Wystarczy proszek chlorelli dodać do ziemniaków, posypać nim sałatkę, kanapkę, dodać do pasty na chleb, czy dorzucić do soku lub koktajlu.

suplement z algiW ten sposób można uzyskać dania o niezwykłym smaku, a do tego zadbać o swoje zdrowie. Chlorella ma przede wszystkim dużo białka i witaminy b12. Jest zatem zalecana dla wegan i wegetarian, którzy mają problemy z odpowiednim zbilansowaniem diety. Zwykle witamina b12 występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego, a dużo białka zawiera mięso. Można go zastępować roślinami strączkowymi, ale nie zawsze to wystarczy. Ponadto, chlorella dobrze działa na układ pokarmowy. Pozwala pozbyć się złogów w jelitach, zapobiega zaparciom, oczyści organizm. W ten sposób jelita będą lepiej pracowały. W algach znajduje się także beta karoten, czyli pochodna witaminy A. wpływa ona na prawidłową keratynizację naskórka, wygląd skóry, włosów i paznokci.

Reasumując, warto przyjmować suplement z algi. Jest to dobre rozwiązanie nawet dla dzieci, czy alergików. Algi są naturalne, a zawarte w nich składniki łatwoprzyswjalne. To idealny suplement dla wegan i wegetarian, osób chcącyh zadbać o zdrową skórę, paznokcie i włosy, a także dla tych borykających się z przewlekłymi zaparciami.

Dodaj komentarz