Przejdź do treści

W jakich sytuacjach pomóc może mezoterapia igłowa?

  • przez
Mezoterapia

Medycyna estetyczna wraz z biegiem czasu cieszy się dynamicznie rosnącą popularnością. Wpływ na to ma fakt, że jej stosowanie przynieść może bardzo pozytywne efekty, niezależnie od aktualnego wieku pacjenta i stanu jego skóry. Istotne jest jednak, aby wiedzieć, że do jednych z bardziej skutecznych zabiegów tego typu zaliczona może być mezoterapia igłowa.

MezoterapiaJest to zabieg, który wraz z biegiem czasu zdobywa coraz większą liczbę mocno zróżnicowanych zastosowań. Wszystko ze względu na fakt, że pomimo bardzo dużej skuteczności ta właśnie procedura jest wyjątkowo mało obciążająca dla pacjenta. Samo wykonanie takiego właśnie zabiegu nie powinno trwać dłużej niż około pół godziny. Do znieczulenia w pełni wystarczające jest użycie dedykowanego kremu. Najczęściej zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest u tych pacjentów, którzy cierpią z powodu odczuwalnego spadku nawilżenia skóry. Kolejną sytuacją, kiedy zabieg taki jest wykonywany, jest widoczny wzrost objawów fotostarzenia się skóry. Mezoterapia igłowa będzie w pełni skuteczna również u tych pacjentów, którzy zaobserwują u siebie utratę jędrności skóry, jak również zwiększoną widoczność nawet najdrobniejszych zmarszczek. Dodatkowo, zabieg mezoterapii jest najlepszym znanym sposobem na nawilżenie najbardziej wrażliwych okolic skóry i szyi.

MezoterapiaWarto ją wykonywać również i tych pacjentów, którzy podobną niedowrażliwość obserwują w okolicach dekoltu czy też grzbietu dłoni. Dodatkowo, opisywana procedura medyczna jest doskonałym sposobem na wyregulowanie pracy gruczołów łojowych. Przydać się może również w czasie walki z rozstępami, panikulopatią obrzękowo-zwłóknieniową i wieloma innymi schorzeniami estetycznymi. Sama skuteczność tego właśnie zabiegu opiera się na możliwości podskórnej aplikacji koktajli zawierających witaminy i inne cenne dla skóry mikroelementy. Dzięki temu, skóra jest zachęcona do większej produkcji kolagenu, który z kolei stymuluje bardzo skutecznie jej odbudowę i zwiększa odporność na niekorzystne czynniki.

W ostatnim czasie zaobserwować można zwiększoną popularność zabiegów medycyny estetycznej. To właśnie dzięki nim przez praktycznie nieograniczony czas zachować można idealnie młody wygląd, bez konieczności uciekania się do wykonywania znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów. Tym zabiegiem medycyny estetycznej, który jest wykonywany w ostatnim czasie szczególnie często, jest zdecydowanie mezoterapia igłowa. Ze względu na przebieg tego zabiegu, wyróżnia się on wyjątkową skutecznością w zachowywaniu młodzieńczego wyglądu skóry przez długi czas.