Przejdź do treści

Turnus rehabilitacyjny w Ciechocinku

  • przez
Pobyty lecznicze

W Ciechocinku funkcjonuje obecnie kilka prężnie rozwijających się ośrodków rehabilitacyjnych, które każdego roku odwiedza masa kuracjuszy z całej Polski. Choć miasto to kojarzy się wszystkim silnie głównie z leczniczymi tężniami, które pomagają w walce z różnorodnymi chorobami górnych dróg oddechowych, to jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że ciechocińskie ośrodki oferują znacznie więcej zabiegów leczniczych.

Pobyty dla osób z chorobami stawów

Pobyty leczniczeKtóre z nich cieszą się obecnie zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród kuracjuszy? Na samym wstępie warto podkreślić, że na przestrzeni ostatnich lat zabiegi lecznicze stały się niezwykle popularne. Dzieje się tak głównie dlatego, że nasze społeczeństwo aktualnie się starzeje. Ludzie w podeszłym wieku muszą więc zmagać się z licznymi schorzeniami, które łagodzą właśnie wyżej przytoczone zabiegi lecznicze. W ciechocińskich ośrodkach uzdrowiskowych sporą popularnością wśród kuracjuszy cieszą się zwłaszcza inhalacje. Regularne zabiegi skutecznie udrażniają górne drogi oddechowe i łagodzą wszelkie stany zapalne, dzięki czemu osoby borykające się z astmą czy przewlekłym zapaleniem płuc mogą szybciej wrócić do zdrowia. Pobyty lecznicze w Ciechocinku dedykowane są jednak również osobom, które borykają się na co dzień z silnymi bólami reumatycznymi.

Pobyty leczniczeSporą popularnością cieszy się obecnie zwłaszcza gimnastyka lecznicza, która składa się z serii odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych, które należy powtarzać systematycznie przez z góry założony okres czasu. Ćwiczenia te adresowane są głownie do osób cierpiących z powodu wad postawy, otyłości bądź różnego rodzaju powikłań nabytych m.in. po odbytych wcześniej operacjach. Należy bowiem pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne pozwalają szybciej wrócić do zdrowia, a także pozytywnie oddziałują na stan psychiczny pacjenta, w którego mózgu wyzwalają się wówczas endorfiny, zwane również przez niektórych tzw. hormonami szczęścia. Warto również pamiętać o tym, że wiele renomowanych ośrodków rehabilitacyjnych realizuje dofinansowania EFS oraz PFRON, które przysługują większości obywateli. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że wczasy rehabilitacyjne obfitują również w wiele atrakcji, które pozwalają uczestnikom turnusów lepiej się poznać. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza wieczorki taneczne bądź wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Każdy uczestnik turnusu rehabilitacyjnego dysponuje wówczas czasem wolnym, który może spożytkować wedle własnego uznania. Podczas wczasów rehabilitacyjnych uczestnicy mogą więc zadbać nie tylko o kondycję swojego ciała, ale i psychiki.

Dodaj komentarz