Przejdź do treści

Trendy w kuracji zdrowotnej, czyli atestowana komora normobaryczna

komora normobaryczna

Każda dziedzina rządzi się własnymi trendami. Nie inaczej rzecz ma się z medycyną. Tutaj także pojawiają się coraz to nowsze metody kuracji zdrowotnej. Ostatnimi laty popularnością zaczęły cieszyć się specjalne komory normobaryczne. Wynalazek ten został opracowany przez polskiego lekarza Jana Pokrywkę. Normobaria powoli zaczyna być coraz bardziej dostępna w polskich miastach, szczególnie w tak dużych jak Warszawa. Normobaria to kapsuła ciśnieniowa, w której funkcjonuje podwyższone stężenie tlenu i pierwiastków takich jak wodór czy dwutlenek węgla.

Komora normobaryczna — czy warto skorzystać?

 komora normobarycznaUdowodniono, że taki skład jest bardzo korzystny dla ludzkiego zdrowia i znacząco wpływa na poprawę samopoczucia. Wcześniej popularnością cieszyły się kapsuły tlenowe hiperbaryczne, a normobaria to ulepszona ich wersja. Przede wszystkim hiperbaria to kapsuła, w której jedynie poziom tlenu jest zwiększony, bez podniesienia poziomu innych pierwiastków, co mogło powodować gorsze samopoczucie, jeśli zabieg w takiej kapsule trwał za długo. Udowodnionych korzyści zdrowotnych normobarii jest dużo: taka kuracja zwiększa dotlenienie w tkankach organizmu, zmniejsza ilość wolnych rodników, redukuje stany zapalne, poprawia wydajność i odporność organizmu. Szczególnie zalecana jest osobom, które próbują dojść do siebie po ciężkiej chorobie. Co więcej, wiele osób korzysta z normobarii w celach poprawy urody. Taka kuracja może znacząco poprawić stan skóry, włosów i paznokci. Podwyższone ciśnienie w kapsule sprawia, że krążenie krwi znacznie przyspiesza i krew znacznie szybciej trafia do wszystkich komórek, tkanek i organów, co je znacząco odżywia.

komora normobarycznaDzięki temu efekty dla poprawy wyglądu są bardzo zadowalające. Jak skorzystać z takiej metody jak atestowana komora normobaryczna Warszawa to miejsce, w którym taka kuracja znajduje się w rozkwicie. Można tutaj znaleźć miejsca, w których znajdują się komory na użytek jednej osoby, a nawet specjalne placówki specjalizujące się tylko w tej metodzie kuracji. Są one zaprojektowane jako zwykłe, eleganckie pomieszczenia, a jedyną różnicą jest panujące tam ciśnienie. W niektórych takich miejscach można nawet spędzić noc. Po tak długim czasie efekty dotlenienia odczuwalne są niemalże od razu. Kuracja tlenowa jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego zdrowia i nie posiada żadnych skutków ubocznych. Dodatkowym atutem takiej sesji jest to, że pacjent nie musi poddawać się żadnym nieprzyjemnym kuracjom zabiegowym. W czasie tlenoterapii może leżeć, a nawet spać, bez jakiejkolwiek bezpośredniej ingerencji w ciało. To doskonały sposób na relaks.

Normobaria to bardzo innowacyjna metoda, która wykorzystuje metodę Bahra, czy metodę zmiany ciśnienia, do poprawy ludzkiego samopoczucia, a nawet zdrowia. Wystarczy poddać się kilku zabiegom, by na własnej skórze odczuć poprawę samopoczucia. Innowacyjność tej metody powoli przekłada się na jej popularność, ponieważ punkty oferujące taką usługę zaczynają pojawiać się coraz częściej na mapie Polski.