Sposoby na oczyszczenie twarzy

oczyszczanie twarzy

Piękna, gładka cera to coś co czego dąży każda kobieta. Niestety, osiągnięcie zamierzonego celu w tej kwestii nie jest łatwe. Wiele pań boryka się ze zmianami trądzikowymi, przebarwieniami, czy rozszerzonymi porami. Cera może być też poszarzała, wyglądać na zmęczoną. Jak temu przeciwdziałać? Jak sprawić, by cera nabrała zdrowego blasku i prezentowała się nienagannie?

Peeling a oczyszczanie twarzy

oczyszczanie twarzyRozwiązaniem w tej kwestii jest dokładne oczyszczanie twarzy w Bydgoszczy. Dawniej wykonywało się oczyszczanie manualne, czyli po prostu wyduszenie zmian i ich dezynfekcję. Było to działanie dające krótkotrwałe efekty, miało ograniczony wpływ na skórę. W dodatku po zabiegu skóra była podrażniona, czerwona, mogły pojawić się też blizny. Dlatego też popularne stały się zabiegi kwasowe. Mają one wielokierunkowe działanie na skórę. Nie tylko pomagają w zmniejszeniu zmian trądzikowych i rozszerzonych porów, ale także redukują wydzielanie sebum, rozjaśniają blizny, a nawet redukują zmarszczki. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj kwasu zostanie użyty i w jakim stężeniu. Najmocniejszy jest kwas TCH, z kolei najdelikatniejsze są kwasy PHA. Zabiegi kwasowe zwykle przeprowadza się w seriach, tak by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Kwas migdałowy, czy laktobionowy są delikatne i polecane nawet dla osób z cerą wrażliwą i naczynkową.

oczyszczanie twarzyCo jednak w sytuacji, kiedy nawet ich nie można stosować? Z pomocą przychodzi peeling kawitacyjny. W bezpieczny sposób złuszczy on martwy naskórek, sprawi, że skóra odzyska blask, będzie gładka i rozjaśniona. Co więcej, coraz częściej panie wykonują taki peeling nie tylko w gabinecie kosmetycznym, ale też w zaciszu domowym. Małe urządzenie do peelingu można kupić już za około sto złotych. Jest ono łatwe w użyciu i czyszczeniu i można je często stosować bez ryzyka podrażnień skóry. Nowością w salonach kosmetycznych jest oczyszczanie wodorowe. Ono również jest delikatne, ma na celu odświeżenie cery, dodanie jej blasku. Jest polecane dla pań z cerą zadbaną, które potrzebują czegoś ekstra. Zabieg jest bezbolesny, efektu widać od razu, a cera też nie jest podrażniona po zabiegu, jak np. po peelingach kwasowych.

Podsumowując, jest wiele metod na oczyszczanie skóry. Kosmetyczki odchodzą od oczyszczania manualnego na rzecz kwasów, kawitacji, czy oczyszczania wodorowego. Grunt to dobór odpowiedniego zabiegu do stanu cery i oczekiwań klientki. Warto zaznaczyć, że wiele zabiegów przeprowadza się w seriach, tak by gruntownie oczyścić skórę twarzy i pozbyć się wszelkich niedoskonałości.

Dodaj komentarz