Przejdź do treści

Skuteczne zabiegi antycellulitowe – jakie wybrać i gdzie je wykonać?

  • przez
zabiegi antycellulitowe

Większość przedstawicielek płci pięknej musi zmagać się z cellulitem. Występuje on także u młodych i szczupłych kobiet, które nie mają rozbudowanej tkanki tłuszczowej. Problem ten dotyczy także osób, które ćwiczą i stosują dietę. Cellulit polega na nieprawidłowościach w rozmieszczeniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że posiadanie cellulitu jest zupełnie normalne i nie powinno być powodem do wstydu. Wiele kobiet ma jednak kompleksy z powodu tego defektu.

Skuteczne zabiegi antycellulitowe

zabiegi antycellulitoweW takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się wykonanie zabiegu antycellulitowego. Celem takiego zabiegu jest przede wszystkim redukcja cellulitu, a także wygładzenie i ujędrnienie skóry. Klientki często chcą skorzystać ze sprawdzonych zabiegów, lecz nie mogą znaleźć odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły wykonać zabieg. Podstawową usługą profesjonalnych salonów kosmetycznych są skuteczne zabiegi antycellulitowe Białystok to miasto, w którym zabiegi są wykonywane wyłącznie w taki sposób, by spełnić oczekiwania klientek. Warto więc poszukać gabinetu kosmetycznego w tym mieście. Gdy odpowiednie miejsce zostanie już wybrane przez klientkę, to musi ona podjąć decyzję, z jakiego zabiegu najlepiej skorzystać. To także może sprawiać trudność, zwłaszcza dlatego, że oferta salonów jest bogata. Do najbardziej skutecznych zabiegów antycellulitowych, które są najczęściej wybierane przez klientki, należy mezoterapia (w tym mezoterapia bezigłowa), endermologia, drenaż limfatyczny i karboksyterapia. Wiele klientek decyduje się na skorzystanie z mezoterapii. Polega ona na ostrzykiwaniu skóry przy pomocy preparatu zawierającego kofeinę i wyciąg z karczocha.

zabiegi antycellulitoweZadaniem tych specyfików jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, poprawa metabolizmu oraz ukrwienie skóry. Warto wiedzieć, że po zakończeniu zabiegu na skórze mogą pojawić się niewielkie siniaki. Mezoterapia bezigłowa działa w podobny sposób, lecz zabieg wykonuje się przy użyciu impulsów elektrycznych, dzięki czemu na skórze nie występują siniaki. Klientki często interesują się również endermologią. Zabieg ten odbywa się przy użyciu urządzenia wykonującego masaż całego ciała. Pierwsze efekty pojawiają się bardzo szybko, bo po zaledwie kilku zabiegach. Klientki podczas przeprowadzania tego zabiegu czują się zrelaksowane i odprężone. Warty uwagi jest też drenaż limfatyczny, który — podobnie jak wcześniej wspomniane zabiegi — ma postać masażu. Jego celem jest zredukowanie cellulitu przy jednoczesnym przyspieszeniu procesu usuwania toksyn z organizmu. Świetne efekty można uzyskać dzięki karboksyterapii wykonywanej przy pomocy małej igiełki, którą wstrzykuje się podskórnie dwutlenek węgla. Zabieg polega na częściowej przemianie dwutlenku węgla w kwas węglowy. Dzięki temu komórki tłuszczowe zostają rozpuszczone i zmetabolizowane.

Powyższe propozycje to tylko kilka przykładów zabiegów stosowanych przez kosmetologów. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się mnóstwo skutecznych zabiegów antycellulitowych, które warto przetestować. Należy jednak pamiętać, że ich efekt w dużej mierze będzie zależał od częstotliwości ich wykonywania.