Skuteczne i dokładne usuwanie tatuażu

Skuteczne i dokładne usuwanie tatuażu

Czasami nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu i z tego jakim zabiegom upiększającym się poddaliśmy. Efekty niektórych z nich szybko przemijają lub można je łatwo usunąć. Nietrafiony makijaż się zmyje wieczorem, a źle ścięte włosy kiedyś odrosną. Przy użyciu preparatów wspomagających wzrost włosa czy przedłużaniu ich u kosmetyczki efekt szybko wróci do normy.

Usunięcie starego tatuażu

usuwanie tatuażu Czasem jednak popełniane są błędy, których tak łatwo nie da się naprawić. W młodości wiele osób chce mieć tatuaż. Jedni robią sobie tak zwane rękawki, czyli tatuują sobie całe ręce, inni stawiają na pojedynczy tatuaż na plecach, czy na nodze. Niestety, z czasem wiele osób żałuje tej decyzji. W pracy tatuaże w widocznych miejscach nie są mile widziane, płonąca czaszka nie współgra już z naszym wizerunkiem, czy zerwaliśmy z osobą, której imię widnieje na naszym ramieniu obok czerwonego serduszka. Co w takim przypadku można robić, skoro w założeniu tatuaż musi być na całe życie? Otóż obecnie możliwe jest dokładne usuwanie tatuażu w Szczecinie, jak i w każdym innym większym mieście, w którym znajdziemy nowoczesne salony kosmetyczne. Przy użyciu lasera neodymowego barwnik pod skórą jest rozbijany, a następnie wchłaniany przez układ limfatyczny. Do całkowitego usunięcia tatuażu potrzeba zazwyczaj kilku zabiegów. Wszystko zależy od tego jak został on zrobiony i jak dużą zajmuje powierzchnię.

usuwanie tatuażu Tatuaże zrobione jedynie czarnym tuszem usuwa się szybciej, niż te wielobarwne. Te robione metodami amatorskimi także jest łatwiej usunąć, niż te profesjonalne. Przy dużych tatuażach pojawia się problem czasu. Klient musi spędzić wiele czasu w jednej pozycji, co jest niekomfortowe, więc jedna sesja laserowa może być rozłożona na dwie tury. Jednak jedynie laser daje pewność, że niechciany obrazek zostanie całkowicie usunięty. Sam zabieg nie jest bolesny, jedynie osoby o niskim progu bólu mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego. Najczęściej ma ono formę maści lub kremu. Potem należy chwilę odczekać i można przejść do zabiegu. Po nim skóra może być podrażniona i wrażliwa, jednak z czasem wszystko wraca do normy i można udać się na kolejny zabieg. Po sesji laserowej trzeba dbać o skórę, tak samo jak po zrobieniu tatuażu.

Powinno się ją nawilżać, chronić kremem z wysokim filtrem UV, jak również uważać na zadrapania i skaleczenia. Skóra potrzebuje czasu żeby się zregenerować, więc nie należy jej dodatkowo podrażniać. Jeśli jednak nie podoba się nam tatuaż i nie chcemy go zakryć innym to jego usunięcie laserowe jest najbardziej polecaną opcja.

Dodaj komentarz