Przejdź do treści

Sesja ciążowa – najważniejsze informacje

sesja ciążowa na prezent

Ciąża to na pewno wyjątkowy i specyficzny czas dla każdej kobiety. Z jednej strony jest to pełne napięcie wyczekiwania na przyjście na świat maluszka, a z drugiej jest też radość i podekscytowanie. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej kobiet chce zatrzymać wspomnienia z tego okresu na fotografii i decyduje się na profesjonalne sesje zdjęciowe. Takie fotografie będą wspaniałą pamiątką nie tylko dla mamy, ale też dla maluszka.

Co warto wiedzieć o takich zdjęciach?

niepowtarzalna sesja ciążowa w śląskimJak wygląda niepowtarzalna sesja ciążowa w śląskim? Na pewno trzeba wybrać na nią odpowiedni moment. Zwykle jest to okres między drugim, a trzecim trymestrem. Wcześniej ciążowy brzuszek jest słabo widoczny, więc zdjęcia nie będą udane. Z kolei w ostatnim trymestrze kobieta będzie już zmęczona, a duży maluch w brzuszki daje się we znaki. Dodatkowo zawsze istnieje ryzyko przedwczesnego porodu, więc lepiej nie czekać do ostatniej chwili na wykonanie sesji. Druga ważna rzecz to wybór miejsca na sesję oraz tego kto będzie na zdjęciach. Jeśli kobieta decyduje się na sesję solo to zwykle jest to sesja w plenerze. Las, łąka, czy choćby miejski park stanowią piękne tło dla fotografii. Wiele Młodych Par wybiera plener na miejsce sesji zdjęciowej, więc sesja ciązowa może odbyć się w tym samym miejscu. Będzie to niejako klamra kompozycyjna i ładne nawiązanie do dnia ślubu.

sesja ciążowa na prezentJeśli jednak planowana jest sesja z całą rodziną to dobrym wyborem będzie po porstu sesja w domu. Wtedy ciężarna może pozować z mężem na kanapie, huśtawce, w pokoju dziecięcym, czy w ogrodzie. Można uchwycić na zdjęciach codzienne życie w domowych pieleszach, przytulną atmosferę, a przy tym rodzina czuje się swobodnie, bo jest u siebie. Co ubrać na sesję ciążową? To też zależy od miejsca i rodzaju sesji. Jednak zawsze kobiet wybierają dlugie sukienki podkreślające ciążowe kształty. Sukienka jest wygodna, nie uciska, a przy tym jest bardzo kobieca. Sprawdzą się zarówno sukienki eleganckie, wieczorowe np. z tiulem, jak i zwykłe sukienki noszone na co dzień. Jeśli decydujemy się na sesję rodzinną to warto jest zadbać o to by odzież wszystkich członków rodziny pasowała do siebie.

Z pewnością sesja ciązowa będzie wspaniałą pamiątką dla każdej kobiety, z tego ważnego okresu. Warto jest wybrać odpowiednie miejsce na fotografie, piękną sukienkę, jak również odpowiedni moment na zdjęcia, tak by brzuszek był widoczny, ale cała sesja była bezpieczna. Dobry fotograf na pewno zadba o to by każdy czuł się dobrze podczas robienia zdjęć i całość była piękna.

Dodaj komentarz