Przejdź do treści

Różne rodzaje sesji zdjęciowych

zmysłowa sesja zdjęciowa

Fotograf jest trochę jak architekt wnętrz – ma ogólne pojęcie o swojej dziedzinie, dzięki czemu podjąłby się różnych zleceń, jednak zawsze ma też jakąś specjalizację. Fotografować można ludzi, zwierzęta i przedmioty. W branży działają reportażyści, specjaliści od aktów, fotograficy ślubni, czy ci od makrofotografii.

Jak można podzielić fotografów ze względu na specjalizację?

zmysłowa sesja kobieca sensualna w krakowieJakie wyróżniamy sesje zdjęciowe? Na pewno sesje można podzielić na dwie kategorie – te studyjne oraz plenerowe. Pierwszy rodzaj to zdjęcia robione w fotograficznym atelier. Mogą to być fotografie na białym tle, jak i takie z różnymi dekoracjami np. balonikami w kształcie serduszek na Walentynki, choinką bożonarodzeniową, czy zabawkami – jeśli mowa o sesjach dziecięcych. W studio odbywają się także sesje produktowe, reklamowe, czy z udziałem zwierząt. Z kolei sesje plenerowe to często sesje ślubne, zaręczynowe, czy rodzinne. Drugi podział to podział ze względu na fotografowany obiekt. Wiele osób skupia się na sesjach z udziałem ludzi – to między innymi sesje noworodkowe, weselne, modowe, czy też zmysłowa sesja kobieca sensualna w Krakowie. Są jednak specjaliści którzy wolą jednak fotografować przyrodę (rośliny, zwierzęta, krajobrazy), martwą naturę (głównie fotografia reklamowa, produktowa), jak również reportażyści – pokazujący wydarzenia np. koncerty, protesty, spotkania polityczne.

zmysłowa sesja zdjęciowaWszystko zależy od zainteresowania konkretnego artysty, jak i tego czy zdjęciami zarabia na życie (głównie reportaż i fotografia ,,ludzka”), czy też traktuje to jako zajęcie dodatkowe lub realizacja pasji. Fotografię można podzielić też na tą robioną ,,na miejscu”, jak i ,,wyjazdową”. Ta pierwsza to niekoniecznie sesja wyłącznie we własnym studiu, ale też w najbliższej okolicy. Z kolei ta druga to reportaże wojenne, zdjęcia podróżnicze z dalekich zakątków świata, czy fotografie koncertowe. Tu podział zależy nie tylko od tego co kto lubi fotografować ale też jak jest odporny na stres, czy woli być w centrum wydarzeń czy trzymać się z boku oraz tego jakie ma możliwości finansowe – wyjazdy są jednak kosztowne.

Jak widac fotografia to bardzo szeroka dziedzina sztuki, a każdy profesjonalista się nią zajmujący może mieć inną, często bardzo wąską, specjalizację. Ważne jest to by uchwycić w kadrze to co nas interesuje – bez względu na to czy będą to dzikie afrykańskie lwy, najnowsza kolekcja mody znanego projektanta, dynamicznie rozwijające się protesty rolnicze, czy też zdjęcia słodkich niemowlaków w objęciach matki.

Dodaj komentarz