Przejdź do treści

Różne rodzaje kolczyków

złote kolczyki w sklepie internetowym

Kolczyki to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów biżuterii. Umiejscowione są blisko twarzy, dodają uroku, a jednocześnie są bardzo praktyczne i zawsze widoczne. Nie zasłoni się ich sukienką jak naszyjnika, nie zahaczy się nam o coś jak bransoletka, czy nie trzeba ich ściągać do mycia dłoni jak w przypadku pierścionków. W dodatku kolczyki występują w wielu kształtach, barwach i formach.

Co warto wiedzieć o kolczykach?

złote kolczyki Kolczyki można podzielić ze względu na sposób zapięcia. Popularne są sztyfty, czyli kolczyki z krótych jedna część ma wystającą końcówkę, którą przekłada się przez dziurkę w uchu, a druga część stanowi dla niej ,,nakładkę”. Dostępne są też kolczyki wiszące z zapięciami różnego typu np. angielskimi, naucznice czyli kolczyki nakładane na cały płatek ucha, jak również popularne koła, których zapięcie często jest schowane w dziurce ucha lub tuż za nią. Sztyfty są najmniejsze, najdelikatniejsze, ale też najtrudniejsze do zniszczenia – o wiele łatwiej jest uszkodzić kolczyki wiszące lub koła. Mogą się nam w nie wkręcić włosy, zahaczymy nimi podczas zdejmowania bluzki itp. jednak nie da się ukryć, że są one bardziej ,,na bogato”, efektowne, i widoczne z daleka. Zdobione diamentami czy innym szlachetnymi kamieniami mogą stanowić główne akcesorium w każdej stylizacji.

złote kolczyki w sklepie internetowymZ kolei nausznice sprawdzają się przy stylizacjach rockowych, punktowych, wyrazistych. Często mają formę smoka, wijącego się pnącza, a nawet mają małe ćwieki. Warto zaznaczyć jednak że nie zawsze można każdy rodzaj kolczyków zawsze zastosować. Kolczyki wiszące zakłada się tylko na standardową dziurkę w uchu, położoną na spodzie płatka. Podobnie jest z nausznicami – ich miejsce mocowania musi być nisko, tak by objęty został cały płatek ucha. Koła można zamocować nieco wyżej, na środku. Z kolei wewnątrz ucha czy na jego szczycie mocuje się wyłącznie sztyfty. Jest to podyktowane oczywiście wygodą. Nikt nie chciałby żeby po uchu bujały się mu wiszące kolczyki, czy też wpadały do kanału słuchowego. Złote kolczyki w sklepie internetowym warto zatem wybierać pod kątem swoich preferencji.

Nie tylko stylu, ale także tego ile i gdzie mamy przekłute uszy. Wtedy unikniemy wpadki. Warto wspomnieć o tym, że kolczyki można podzielić też ze względu na materiał wykonana, rodzaj splotu i wygięcia zapięcia(w przypadku wiszących kolczyków), zdobienia, czy prezentowany styl. Nie mniej jednak w bardzo dobrym sklepie internetowym każda kobieta znajdzie coś stosownego, do noszenia zarówno na co dzień, jak i od święta.

Dodaj komentarz