Przejdź do treści

Rodzaje masaży relaksacyjnych

Masaż relaksacyjny

Po ciężkim dniu w pracy marzeniem jest błogi relaks, może go zapewnić masaż. Obecnie istnieje coraz więcej miejsc, w których świadczone są tego typu usługi. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom gabinety cieszą się nieustającą popularnością. Masaż powinien być bowiem przyjemnością, a nie kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. W zależności od typu masażu efekt po nim może być różny.

Masaż relaksacyjny różnymi technikami

masaż relaksacyjnyPrzez swoje podejście holistyczne najlepszy będzie masaż relaksacyjny Rybnik to miasto, w którym istnieje wiele miejsc oferujących różnorodne usługi. Masaż klasyczny to odprężenie dla całego ciała. Dzięki przyjemnym, delikatnym ruchom, podłużnemu i kolistemu głaskaniu masażysta skupia się na miejscach, w których istnieje wyczuwalne napięcie mięśniowe. W czasie wizyty zapewniona jest wyciszająca atmosfera, uzupełniona aromatycznym zapachem, klimatycznym oświetleniem i spokojną muzyką. W ten sposób masaż oddziałuje na wszystkie zmysły. Z kolei masaż ayurvedyjski Abhyanga obejmuje pracę nie tylko z ciałem, a również emocjami. Ma na celu odstresowanie i poprawę samopoczucia psychofizycznego. Skupia się na prześlizgach wzdłuż całego ciała jednocześnie. Dla poprawy doznań wykorzystuje się ciepły olej sezamowy, migdałowy bądź kokosowy. Uścisk Motyla to masaż całego ciała, który jest najbardziej emocjonalny i wyciszający.

Masaż relaksacyjnyDotyk jest sensualny, powolny, delikatny. Można go porównać do matczynego głaskania lub tulenia do snu. Wprowadza w stan głębokiego odprężenia, podobnego do uczucia podczas zasypiania. W trakcie masażu uwalniają się nagromadzone emocje. W czasie usługi głaskana jest też twarz i wsuwane palce we włosy. Lomi Lomi Nui to orientalny masaż, pochodzący z Hawajów, który również zapewnia błogi relaks. Dąży do harmonijnego przywrócenia przepływu energii w ciele. Pozwala pozbyć się przewlekłych napięć. Wykonywany jest na podgrzewanej leżance, w blasku świec, a siła nacisku dostosowywana indywidualnie do klienta. Masaż czekoladą jest równie uwielbiany. Słodycz ta ma zbawienny wpływ na ciało, nawilża i odżywia skórę, wspomaga wyszczuplanie oraz poprawia jędrność i elastyczność. Dodatkowo stymuluje wydzielanie hormonów szczęścia, co bezpośrednio oddziałuje na stan ducha.

Niezależnie od rodzaju masażu skutek odprężenia jest widoczny. Regularne stosowanie zapewnia redukcję stresu, poprawę sprężystości skóry i jakości samopoczucia. Dla osób zapracowanych jest to idealna forma relaksu. Każdy, kto ma problem z dolegliwościami bólowymi pleców, również powinien skorzystać i sprawdzić, czy masaż przyniesie pożądaną ulgę.