Odchudzanie w spa – przyjemne z pożytecznym cz. 2

Odchudzanie w spa – przyjemne z pożytecznym cz. 2

Poprzednio skupiliśmy się na tym, w jakim kierunku skierować swój wybór rozpatrując propozycje hoteli spa. Każdy z regionów mógł zaoferować coś innego odwiedzającym. Po podjęciu decyzji dotyczącej kursu podróży, należy określić również miejsce pobytu oraz zabiegi, którym chcemy się poddać. Dla niektórych jest to rzecz prosta i wręcz intuicyjna, inni wolą polegać na opiekunach. Jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto chce wiedzieć wszystko o wszystkim.

Jaki ośrodek stanie się naszym celem?

 

Rozróżniamy kilka rodzajów miejsc, które mogą nam zapewnić odchudzające wczasy. Zacząć musimy od sanatoriów, które są najczęstszym wyborem z tego względu, że pobyt często jest refundowany przez NFZ. Ośrodki tego typu kładą duży nacisk na zalecenia lekarskie oraz skupiają się przede wszystkim na zdrowej diecie (np. d. proteinową Dukana, rozdzielną dr. Haya), dopasowanej do indywidualnych potrzeb oraz obowiązkowych ćwiczeniach i rehabilitacjach. Każdy z kurortów może wyróżnić się nieco inną ofertą. Należy dokładnie przeanalizować zabiegi, jakie będą do naszej dyspozycji. Podstawą przeznaczoną dla pacjentów są m.in. ćwiczenia tj. aerobic fat burner (intensywny aerobic odchudzający), TBC (spalanie tłuszczu, połączone z modelowaniem sylwetki), body ball (ćwiczenia z piłkami) czy delikatniejsze formy np. gimnastyka w wodzie, aqua aerobik, joga oraz taniec.

Wczasy odchudzające można spędzić także w spa, jednak możemy to rozumieć bardziej, jako oczyszczający wypoczynek, niż intensywną pracę nad poprawą zdrowia. Hotel spa to przede wszystkim zabiegi koncentrujące się na upiększaniu i relaksacji. Personel dba o kondycję i witalność skóry, układu krwionośnego oraz mięśni. Przemianę materii wspiera natomiast dieta. Bardziej rozwiniętą ofertę znajdziemy w obiektach tzw. medi-spa (czyli medyczne spa). Łączy ono w sobie nie tylko cechy upiększającego spa i sanatorium rehabilitacyjnego, ale również kliniki medycyny estetycznej. Hotele te położone są w malowniczych rejonach kraju i posiadają wiele wygód. Są przeznaczone dla osób, które pragną przeznaczyć dla własnej osoby dużo czasu: spędza się w nich minimum tydzień- weekend w spa nie pozwala na kompleksowy wypoczynek. Chociaż pobyt jest niezwykle przyjemny i skuteczny, wiąże się oczywiście z nakładem finansowym.

W zabiegu siła, czyli tworzymy listę odnowy

 

Odchudzająca odnowa biologiczna zakłada wykorzystanie wielu zabiegów. Oto niektóre z nich, które, naszym zdaniem zasługują na największą uwagę. Pierwszym z nich jest oczywiście masaż. Jest ich wiele i możemy z nich skorzystać. Ich głównym zadaniem jest wprowadzenie pacjenta w stan relaksacji i wyciszenia. Wpływa to na zniwelowanie stresu, odprężenie i zmniejszenie ciśnienia tętniczego. Na turnusach odchudzających najczęściej wykonywane są właśnie tego typu masaże. Zręczne dłonie masażysty pobudzają organizm (m.in. układ krążenia, metabolizm) i likwidują nieprzyjemne skurcze mięśni. Dodatkowo skóra staje się jędrna i wygładzona, zniwelowane zostają również zmiany cellulitowe. Masaż ujędrniający to jednak nie wszystko z czego możemy skorzystać.

Warto wypróbować masaż lodem, który dzięki działaniu niskiej temperatury na określone partie ciała powoduje skurcze mięśni i komórek tłuszczowych, a także wspomaga metabolizm. Na poprawne działanie układu pokarmowego wpływa również masaż Abhyanga (ajurwedyjski), który swoim dobroczynnym działaniem otacza również inne części ciała. Na podobnej zasadzie działa zabieg z użyciem czekolady- zawarte w kakao witaminy przedostają się przez skórę, oddziałując zarówno na organy wewnętrzne jak i na zewnętrzne sektory.

Masaże to nie jedyna odnowa biologiczna, zabiegi wspomagające detoksykacje opierają się na seansach w saunie. Spędza się w niej nie więcej niż 10 minut, po czym dobrze jest zanurzyć się w zimnej wodzie. Sauna „wytapia” komórki tłuszczowe, a jeśli wzbogacimy nasz pobyt w niej np. relaksacyjną muzyką, seansem miodowym czy olejkami eterycznymi, stanie się prawdziwym ukojeniem. Jednak mimo swoich pozytywnych działań, nie jest to rozwiązanie wskazane dla wszystkich. Powinny go unikać osoby z nadciśnieniem i chorobami serca, zmianami tarczycowymi, a także kobiety w ciąży. Zabiegiem oferowanym w nadmorskich kurortach jest thalassoterapia – jest to m.in. gimnastyka wodna, prysznic strumieniowy i kąpiele z użyciem morskiej wody i alg.

 

Podsumowanie

 

Dla osób lubiących wyzwania i szybkie rozwiązania, a także posiadaczom zasobnego portfela polecić możemy żelazko antycellulitowe modelujące sylwetkę i niwelujące cellulit, odchudzanie termiczne, drenaż limfatyczny czy zabiegi guam, polegające na nasmarowaniu ciała mieszanką naturalnych glinek, alg i soli mineralnych i ciasnym owinięciu folią dla lepszego działania. Wymienione zabiegi odtruwają organizm, ujędrniają i uelastyczniają skórę, a także pobudzają przepływ krwi.

Dodaj komentarz