Przejdź do treści

O zaletach oleju z pestek dyni

olej dyniowy

Tłoczony metodą na zimno olej z pestek dyni ma wiele dobroczynnych cechy. Pozyskiwanie oleju tym sposobem pozwala zachować zdrowotne właściwości ziaren. Produkt znajduje zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i w kuchni.

Dlaczego warto mieć olej z pestek dyni w swojej szafce?

olej W składzie dobrej jakości oleju z pestek dyni można znaleźć bogactwo witamin, soli mineralnych, fitosteroli i kwasów nienasyconych, które są niezbędne do właściwego działania organizmu. Zawarta w takim oleju kukurbitacyna wykazuje działanie przeciwpasożytnicze. Dlatego od lat olej dyniowy wykorzystywany jest przez medycynę naturalną do walki z wszelkimi dolegliwościami wywołanymi przez pasożyty właśnie. Pomaga je zwalczać i wydalać z organizmu. Olej jest łagodny dla błony śluzowej żołądka. Można stosować go bez obaw o przewód pokarmowy. Warto kupić wysokiej jakości olej dyniowy w dobrej cenie mężczyźnie, ponieważ właściwości tego produktu mają wpływ na zdrowie prostaty, hamują przerost gruczołu krokowego. Dzieje się tak dzięki zawartym w oleju fitosterolom. Olej można spożywać bezpośrednio lub dodawać go do potraw. Jako składnik nie tylko pozytywnie zadziała na zdrowie, ale też doda głębi jedzeniu. Olej z pestek dyni ma lekko orzechowy smak i ciemny kolor.

olej dyniowy Świetnie nadaje się jako dodatek do jajek, warzyw, sera, ale też słodkich rzeczy, np. do lodów czy ciast. Należy pamiętać, że nie można go podgrzewać i używać do smażenia. Mogłoby to spowodować to utratę cennych właściwości. Produkt znajduje zastosowanie także w kosmetyce. Przyspiesza gojenie się ran i podrażnień. Wykazuje działanie nawilżające skórę dlatego polecany jest osobom z cerą wrażliwą i suchą. Olej dyniowy regeneruje skórę i ujędrnia ją, co pomaga w walce ze zmarszczkami. Dobrze działa także na włosy. Szczególnie sprawdza się w pielęgnacji rozdwojonych końcówek. Bez względu na to, w jakim celu dokonywany jest zakup oleju, ważne by wybierać produkty od sprawdzonych firm. Warto poszukać oleju dyniowego w dobrej cenie w ofercie niewielkich gospodarstw, zajmujących się produkcją takich produktów. Trzeba też pamiętać o poprawnym przechowywaniu oleju – w ciemnej butelce, w suchym, chłodnym miejscu.

Olej z pestek dyni to dobry wybór, jeśli chce się zadbać o zdrowie oraz o kondycję skóry i włosów. Warto kupić taki produkt od sprawdzonego producenta, który wykorzystuje najlepsze ziarna. Ważne jest też, by olej tłoczony był metodą na zimno. Aby zachował dobroczynne właściwości nie należy wystawiać go na działanie wysokiej temperatury.

Dodaj komentarz