Niepowtarzalne pierścionki z bursztynem

Niepowtarzalne pierścionki z bursztynem

Bursztyn jest wyjątkowym, naturalnym materiałem, który wspaniale wygląda we wszelkiego rodzaju biżuterii. Dobrze wygląda i w klasycznych naszyjnikach, jak i kolczykach o nowoczesnym wzorze. W zależności od tego, na jaki kamień trafimy, możemy znaleźć jasne, złociste bursztyny, lub takie o w odcieniu głębokiego, ciemnego brązu.

Wyjątkowe, ozdobne pierścionki

pierścionki z bursztynem srebrneKażdy z nich jest unikatowy, posiada swój odcień i odmienną strukturę, która jest niemal tak niepowtarzalna, jak odcisk palca. Już samo zatopienie bursztynu w pierścień sprawia, że ten jest unikatowy. Każdy kolejny, choćby stworzony na ten sam wzór, będzie miał w sobie inny kamień. O innym kolorze, oryginalnym wzorze, który natura tworzyła na nim przez lata. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet pokochało unikatowe pierścionki z bursztynem srebrne. Nawet ktoś, kto na co dzień nie lubi dużych ozdób, przyzna, że pierścionki potrafią być bardzo subtelne, a jednak wyjątkowe. Co bardziej oryginalni wybiorą pierścień z bursztynem jako ten, którym oświadczą się swojej wybrance. Obecnie złoto i diamenty nie są już jedynym wyborem na zaręczyny. Jeśli zależy nam na tym, by pierścień był jeszcze bardziej niezwykły, możemy kupić taki wykonany ręcznie. Wtedy mamy pewność, że właśnie ten, który nosimy na palcu jest prawdopodobnie jedyną taką ozdobą na świecie.

pierścionki z bursztynem srebrnePamiętajmy jednak, by jak w wypadku każdej srebrnej biżuterii sprawdzić próbę, jaką naznaczona będzie obrączka. W jubilerstwie najczęściej stosowane jest srebro próby 925, co oznacza, że w stopie znajduje się aż 92,5% czystego srebra. Jest to najwyższa możliwa próba srebra. Nie oznacza to, że pierścienie niższej próby są towarem gorszym. Wielu złotników poleca właśnie wyroby z niższą próbą, jako te trwalsze. Czyste srebro jest wyjątkowo miękkie i szybko ulegałoby uszkodzeniu i zniekształceniu. Mieszanie go z innymi metalami nadaje mu twardości. Aby mieć pewność, że biżuteria faktycznie została ozdobiona prawdziwym bursztynem, dbajmy o to, by pochodziła od certyfikowanego dystrybutora. Niestety niektóre miejsca, które obiecują swoim klientom biżuterie z naturalnym bursztynem, naprawdę sprzedaje ozdoby z podróbką ze sztucznego materiału. Pamiętajmy, aby o naszą biżuterię odpowiednio dbać. Zaleca się ściąganie pierścionków na czas mycia, czy kremowania rąk.

Chemikalia w środkach czystości i kremach mogą wchodzić w reakcje ze srebrem i prowadzić do jego niszczenia. Warto też wiedzieć, że bursztyn jest stosunkowo miękkim materiałem. Przechowywanie go w pudełku z innymi ozdobami może prowadzić do zarysowania jego delikatnej powierzchni.

Dodaj komentarz