Naturalna maść regenerująca z żywokostu

  • przez
naturalna maść

Medycyna ludowa w obecnych czasach staje się coraz to bardziej modna, co może okazać się nawet i nieco paradoksalne biorąc pod uwagę fakt rozwoju innowacyjnych technologii. Jak się okazuje jednym ze specyfików, których używano niegdyś, a i dzisiaj ich popularność nie zmalała, jest między innymi regenerująca naturalna maść z żywokostu.

Regenerujący wpływ żywokostu

regenerująca naturalna maśćWarto od razu na wstępnie zaznaczyć, że rośliny tej nie wolno używać do zastosowania wewnętrznego, gdyż jest silnie trująca i szkodliwa dla wątroby. Niegdyś żywokost nazywany był także jako „żywy gnat”, „żywa kość” albo „kosztował”. Jest to roślina niezwykle popularna i pospolita, dzięki czemu można ją znaleźć na terenach podmokłych całej Polski. Może się to okazać niezwykle przydatne, ponieważ w nagłych przypadkach można użyć ich liści, rozgniatając je i przytykając do rany, co zapewni ulgę przy jakimkolwiek zranieniu. Z rośliny tej wytwarzana jest między innymi regenerująca naturalna maść. Z łatwością da się ją stworzyć w domu, a warto dodać, że służy jako świetna alternatywa dla wyrobów z apteki. Jeśli chodzi o wygląd, żywokost charakteryzuje się posiadaniem fioletowo-purpurowego lub nieco rzadziej białego kwiatostanu. Ze względu na piękny wygląd dość często hodowany jest w ogrodach jako roślina ozdobna. Dawniej wykorzystywano sproszkowany korzeń wcześniej wymienionej rośliny. Podawano go przede wszystkim osobom cierpiącym na dolegliwości układu pokarmowego. Obecnie stosowana jest maść, którą z łatwością można zrobić także samemu.

naturalna maśćW tym celu należy roślinę zebrać, ususzyć, a następnie sproszkować. Kolejnym krokiem będzie zalanie jej olejem i gotowanie w naczyniu przez godzinę – czynność tę powtarzać przez trzy dni. Warto dodać, że regenerująca naturalna maść działa w skuteczny sposób na różnego rodzaju rany, skaleczenia, a nawet złamania, przyśpieszając ich proces gojenia. Doskonale sprawdzi się również przy różnego rodzaju zwichnięciach czy bólach mięśni. Warto także dodać, że maść z żywokostu można ze skutecznością stosować w celu załagodzenia przebiegu choroby skórnej, jaką jest łuszczyca. Żywokost to charakterystyczna pospolita, którą można znaleźć na terenie podmokłych całej Polski. Jak się okazuje poza pięknym wyglądem ich fioletowego lub białego kwiatostanu, posiadają także wiele pozytywnych oraz jednocześnie skutecznych dla zdrowia właściwości.

Przyśpieszają proces gojenia się ran, zrastania się złamanych kości, a nawet zmniejszają ból mięśni. Warto także dodać, że mogą łagodzić przebieg łuszczycy. W medycynie ludowej była to roślina używana regularnie i jak się okazuje, obecnie jej popularność wzrasta.

Dodaj komentarz