Przejdź do treści

Naturalna henna Khadi do włosów – sposób aplikacji

  • przez
naturalna henna khadi

Henny do włosów, które dotarły do nas z Indii cieszą się dziś sporą popularnością również wśród Europejek. Naturalne receptury, do których produkcji używa się jedynie ekologicznych, naturalnych składników, wspaniale oddziałują zarówno na nasze włosy, jak i skórę głowy.

Henna z eko drogerii

naturalna henna khadiWarto również podkreślić, że aplikacja henny wbrew pozorom nie jest trudna – musimy się wówczas stosować do rad producenta, które znajdziemy na opakowaniu produktu. Zdaniem fryzjerów koloryzację za pomocą henny powinniśmy wykonywać w równych odstępach czasu. Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskamy przy regularnym farbowaniu włosów co miesiąc. Naturalna henna Khadi do włosów, którą dostaniemy w dobrze zaopatrzonych drogeriach oraz licznych sklepach internetowych wymaga od nas użycia kilku produktów, które powinniśmy nanieść na włosy w odpowiedniej kolejności. Na samym początku musimy oczyścić nasze włosy za pomocą naturalnego szamponu, który nie zaburzy naturalnego pH naszej skóry głowy. Następnie możemy już przejść do rozdrobnienia suchej henny, do której warto dodać również kilka kropli soku z cytryny. Idealną konsystencję henny możemy śmiało porównać do gęstej, półpłynnej papki – pamiętajmy jednak o tym by dobrze wymieszać hennę, ponieważ nie powinna ona posiadać żadnych grudek.

naturalna henna khadiGotowy produkt rozprowadzamy następnie na całej długości włosów – począwszy od skóry głowy, aż na końcówkach kończąc. Nanoszenie henny z całą pewnością ułatwi nam najczęściej dołączana do zestawu szpatułka oraz foliowe rękawiczki ochronne. Henna silnie barwi skórę, musimy więc bardzo uważać na to by nie ubrudzić nią skóry czy ubrań. Na samym końcu warto również wetrzeć papkę we włosy – dzięki temu będziemy mieli większą pewność, że produkt przeniknie wgłąb włosa. Kiedy już zaaplikujemy hennę musimy zawinąć wszystkie kosmyki w folię spożywczą. Folię zawijamy następnie w ręcznik – farba najlepiej przyjmie się na naszych włosach jeśli utrzymamy je w cieple. Hennę powinniśmy trzymać na włosach minimum godzinę, jeśli posiadamy grube, gęste włosy czas ten warto nieco przedłużyć. Na końcu zmywamy hennę za pomocą letniej wody. Pamiętajmy również o tym, że jeśli jest to nasza pierwsza koloryzacja za pomocą owego preparatu, to z myciem włosów szamponem powinniśmy wstrzymać się minimum dwie doby po farbowaniu.

Dzięki temu henna będzie mogła lepiej wgryźć się w łuski naszych włosów, przez co będzie utrzymywać się na nich znacznie dłużej. Dopiero po upływie wyznaczonego czasu możemy domyć włosy za pomocą szamponu, a następnie nałożyć na nie odżywkę.

Dodaj komentarz