Najlepsze odżywki do paznokci

  • by
odżywka hard nail

Nie każdy ma twarde, niepodane na uszkodzenia paznokcie. Pod wpływem używania różnych detergentów np. płynów do mycia naczyń, czy podczas częstego malowania paznokci płytka może uleć osłabieniu. Końcówki się rozdwajają, płytka jest nierówna i matowa. Paznokcie łatwo się łamią, są bardzo miękkie i podane na dalsze uszkodzenia np. tworzenie się zadziorów.

Odżywka wzmacniająca paznokcie

 odżywka hard nailJak temu przeciwdziałać? Na pewno ważne jest noszenie rękawic roboczych podczas sprzątania, czy stosowanie odżywczego kremu do rąk. Poleca się używanie zmywacza do paznokci bez dodatku acetonu, a między malowaniem paznokci (szczególnie przy hybrydach) warto zrobić kilka dni odstępu by płytka paznokciowa miała czas na regenerację. Warto sięgać też po specjalne odżywki, dzięki którym paznokcie otrzymają różne składniki odżywcze, budujące, wzmacniające. Dzięki temu poprawi się ich struktura i wytrzymałość. Odżywki zwykle są bezbarwne, opcjonalnie mleczne lub delikatnie różowe. Dzięki temu na paznokciach ich albo wcale nie widać, albo nadają płytce subtelnego blasku (jak bezbarwny lakier). Do wyboru jest wiele różnych preparatów, w zależności od tego jaki efekt chce się osiągnąć. Polecana odżywka Hard Nail ma za zadanie wzmocnić paznokcie.

 odżywka hard nailPłytka będzie mocna, gruba, nie będzie pękać. To opcja dla osób, które mają bardzo słabe i podatne na złamania paznokcia. Odżywka nie tylko odżywi paznokcie od środka, ale też utwardzi go niczym lakier, przez co będzie on zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Utwardzające odżywki zawierają pył diamentowy, keratynę, czy witaminę E. Popularne są także odżywki z jedwabiem. Ich głównym zadaniem jest wygładzenie i wyrównanie płytki paznokcia. Taki preparat wpłynie na elastyczność paznokcia, przez co będzie om mniej łamliwy. Takie odżywki często mają subtelny, perłowy biały kolor. Warto sięgać też po odżywki z keratyną, która jest podstawowym budulcem paznokcia. Działa ona wielokierunkowo. Dzięki niej paznokcie zostaną wzmocnione, a ich struktura się poprawi. Keratyna ma też korzystny wpływ na przebarwienia i zażółcenia paznokci – eliminuje je.

Warto zaznaczyć, że wiele odżywek można stosować zarówno samodzielnie, jak i jako bazę pod lakier. Dzięki temu paznokcie będą się mniej niszczyły podczas lakierowania. Kończąc rozważania, bez dwóch zdań każdy kto boryka się z problemem słabych i rozdwajających się paznokci powinien sięgnąć po sprawdzoną odżywkę. Do wyboru w drogeriach jest wiele skutecznych preparatów, które w krótkim czasie są w stanie odżywić i wzmocnić płytkę paznokciową.

Dodaj komentarz