Przejdź do treści

Na czym polegają zabiegi hiperbarii?

Hiperbaria

Ilość tlenu w organizmie ma ogromny wpływ na jego całościowe funkcjonowanie. Okazuje się być kluczowa aby odpowiednio zadbać o procesy odnowy komórek organizmu, wspomaganie jego regeneracji, czy wspomaganie procesów gojenia się ran. Nic dziwnego, że coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju terapie tlenowe, szczególnie te wykonywane w komorze hiperbarycznej.

Skuteczna hiperbaria i jej wpływ na poprawę zdrowia

HiperbariaWarto pamiętać, że w przypadku niektórych komórek w organizmie, układ krwionośny nie jest w stanie zapewniać im odpowiednich dawek tlenu. Przekładać się to może bardzo niekorzystnie na całościowe funkcjonowanie organizmu. Dostarczanie odpowiednich ilości tlenu wszystkim komórkom jest możliwe tylko w czasie intensywnego wysiłku fizycznego, lub też w trakcie różnych terapii tlenowych, takich jak skuteczna hiperbaria Rzeszów jest miastem, gdzie korzysta z tego zabiegu coraz większa liczba osób. Terapia hiperbarii odbywa się zazwyczaj w specjalnych przystosowanych do takich celów komorach, dzięki którym możliwe jest zadbanie o kompleksowe bezpieczeństwo danego pacjenta w czasie terapii tlenowej. Zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny i opiera się na poddawaniu pacjenta oddziaływaniu tlenu pod ciśnieniem aż 4 atmosfer. Widoczne wpływa to na znaczny wzrost saturacji krwi, który ma bagatelne znaczenie gdy mowa jest o wspomaganiu regeneracji organizmu oraz podnoszenia poziomu jego wydolności.

HiperbariaJest to szczególnie istotne w przypadku tych części ciała, które nie są zbyt ukrwione lub też w przypadku tych, które pracują pod bardzo dużym obciążeniem, tak jak na przykład serce. Tlen wykorzystywany w terapiach hiperbarycznych, okazuje się bardzo pozytywnie wpływać przede wszystkim na wzrost komórek, ale także pobudza do procesów odnowy naskórek, naczynia krwionośne, ale także i szpik kostny. Już po pierwszym zabiegu hiperbarii większość pacjentów odczuwa zdecydowaną poprawę stanu ich zdrowia, a regularnie wykonywana terapia polepsza wyraźnie ogólny poziom życia. Jest to w szczególności istotne dla wszystkich tych pacjentów, którzy borykają się z różnymi rodzajami chorób przewlekłych lub też negatywnymi następstwami tak zwanych chorób nagłych. Chodzi tutaj w szczególności o przypadki udaru czy też zawału serca.

Ważne, aby przebieg terapii hiperbarycznej był każdorazowo dostosowywany do ogólnego stanu psychofizycznego pacjenta. Równie istotne jest by w trakcie przeprowadzenia tej właśnie terapii tlenowej, prowadzić szczegółowy monitoring reakcji organizmu na zabieg. Jest to kluczowe, dla zapewnienia pacjentowi odpowiedniego bezpieczeństwa.