Przejdź do treści

Na czym polega zabieg Dermapen?

  • przez
mezoterapia bezigłowa beautifly

Od pewnego momentu coraz większą popularnością, cieszą się różnego rodzaju zabiegi, które zaliczane są w skład medycyny estetycznej. Tym ich rodzajem, który cieszy się szczególną popularnością, jest przede wszystkim popularna mezoterapia igłowa. Zabieg ten, jest ceniony za niską inwazyjność, połączoną również z jego zbawiennym wpływem na całą skórę.

Jak się wykonuje taki zabieg?

zabieg medyczny na twarzZabieg ten swoją skuteczność opiera przede wszystkim na bardzo skutecznym pobudzeniu, a następnie, na regeneracji włókien kolagenu oraz elastyny, które są głównym budulcem skóry. Dzięki temu, mezoterapia igłowa, znana również jako nowoczesny dermapen, pozwala na skuteczne cofnięcie procesów starzenia się skóry, ale także na skuteczną walkę z jej różnego rodzaju defektami, w postaci przebarwień, czy też rozstępów. Zabieg ten wykonywany jest za pośrednictwem specjalnych urządzeń, wykorzystywanych do mechanicznej stymulacji, wykorzystującej głowicę wyposażoną w kilkanaście mikroigiełek. Dzięki temu, powstałe mikrourazy skóry są czynnikiem uruchamiającym naturalne procesy odnowy skóry, oraz fizjologiczną indukcję kolagenu. Podczas tego zabiegu, wykorzystuje się również specjalne koktajle wyposażone w olbrzymią ilość składników aktywnych.

mezoterapia bezigłowa beautiflyDzięki temu, że zabieg mezoterapii zwiększa w znacznym stopniu przepuszczalność skóry, zabieg ten jest w stanie dostarczyć wspomniane składniki aktywne, do tych najgłębiej występujących warstw naskórka. Tym samym, opisywany zabieg medycyny estetycznej, pozwala na poprawę mikrokrążenia skóry, oraz dotlenienia tkanek. Dzięki temu, znacznej poprawie ulega poziom napięcia skóry, a same zmarszczki mimiczne, okazują się być znaczne zredukowane. Zabieg mezoterapii, wpływa też bardzo pozytywnie na owal oraz kontur twarzy. Wspomniany zabieg, ma bardzo dużą skuteczność również, gdy mowa jest o walce na przykład z przebarwieniami, oraz rozstępami skórnymi. Dzięki wykonaniu go pod znieczuleniem miejscowym okazuję się on być w pełni komfortowy dla pacjentów nawet o niskiej tolerancji na ból. W obecnym czasie, coraz popularniejszym zabiegiem, wchodzącym w skład medycyny estetycznej, ejst zabieg mezoterapii igłowej.

Zabieg ten, oparty jest na nakłuwaniu powierzchni skóry przez kilkanaście mikro-igieł. Jednocześnie, aplikowane są na powierzchnie skóry różnego rodzaju, starannie dobranie kosmetyki, pełnie kompozycji składników aktywnych. Dzięki temu, nawet głębsze warstwy skóry mogą podlegać procesom odnowy, oraz zwiększonej produkcji kolagenu, wymuszonej w naturalny sposób dzięki powstałym mikro urazom.

Dodaj komentarz