Przejdź do treści

Mydła – jak wybrać najlepsze?

  • przez
mydło w kostce

Mydło to kosmetyk, który jest stosowany codziennie. Dzięki niemu możemy zmyć zanieczyszczenia z dłoni, które nie zeszłyby przy użyciu samej wody. W związku z tym warto wybierać produkty, które będą służyły naszym dłoniom i nie doprowadzą do ich wysuszenia czy podrażnienia podczas regularnego, częstego użytkowania. Czym się kierować przy zakupach mydeł by być w pełni zadowolonym?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

mydłoNa pewno trzeba podjąć decyzję odnośnie tego w jakiej formie chcemy mieć mydło – może to być kostka, płyn oraz pianka. Mydła w kostce kładzione są na mydelniczkach, ponieważ nie mają własnego opakowania. Trzeba je wziąć pod wodę i pocierać dłońmi, by pojawiła się piana. Takie mydła są wydajne i zawierać mogą dużo substancji nawilżających, takich jak gliceryna czy olejki. Jednak są nieco mniej higieniczne ponieważ dotyka się ich brudnymi rękoma. Tu warto wyróżnić pachnące mydełka ręcznie robione. Mogą mieć formę kostki, czy plasterków, ale także kwiatków, czy zwierzątek. Mają bajeczne kolory i kształty, sprawdzą się idealnie na prezent. Mogą mieć zatopione także suszone rośliny nadające im aromatu jak również nasiona lub pestki, dzięki czemu zyskujemy mydło peelingujące.

mydło w kostceInna opcja do mydło w płynie. Sprzedawane jest w butelkach z dozownikiem, jak również jaki refill – kiedy mamy już opakowanie. Można je też przelać do ozdobnego pojemnika w łazience. Takie mydło jest higieniczne w obsłudze, dobrze się pieni. Świetnie sprawdzi się także jako zamiennik żelu pod prysznic, czy produkt do szybkiego przeprania skarpetek. Mydła w piance uwielbiane są przez dzieci. Zwykle mają puszystą formę i piękne zapachy, co zachęca do korzystania z nich. Druga rzecz to zapachy. Poza standardowym mydlanym znajdziemy mydła kwiatowe, morskie, owocowe, a nawet o zapachu leśnym, czy egzotycznym. Często mydło ma barwę nawiązującą do zapachu, przykładowo – to o zapachu marakui i cytryny będzie miało soczyście pomarańczowy kolor.

Podczas zakupy mydła trzeba patrzeć tam na jego skład. Może mieć bazę sodową lub potasową (szare mydło), a także zawierać różne składniki korzystnie wpływające na wygląd dloni. Będzie to łagodząca allantoina, pantenol, nawilżająca trehaloza i gliceryna, jak również ekstrakty roślinne. Dzięki nim dłonie będą nie tylko czyste, ale też gładkie i dobrze nawilżone. Dobrze wybrane mydło sprawi, że zachowanie czystości dłoni będzie nomen omen czystą przyjemnością. Ładnie pachnące, wyglądające, pieniące się w kontakcie z wodą i pielęgnujące mydełko powinno znaleźć się w każdej domowej łazience.