Przejdź do treści

Modne klipsy srebrne

  • przez
klipsy srebrne

Choć kobieca biżuteria wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Pań w różnym wieku, to należy również zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie modele ozdób sprawdzą się u każdego. Idealnym przykładem swego rodzaju kłopotliwych ozdób są m.in. kolczyki, które wiążą się z trwałym przekuciem uszu.

Klipsy do codziennej stylizacji

klipsy srebrneMusimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre osoby panicznie boją się igieł. Fobia ta niejako uniemożliwia im więc noszenie kolczyków. Idealnym rozwiązaniem są wówczas nieinwazyjne klipsy, które do złudzenia imitują dziś standardowe kolczyki. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie każdy zdaje dziś sobie sprawę z tego, iż szalenie popularne dziś klipy nie są wcale zjawiskiem nowym. Te praktyczne ozdoby uszu znane były bowiem już w starożytności. Niektóre źródła wskazują na to, że ozdobne klipsy i bardziej strojne nausznice noszono już w starożytnym Egipcie. Obecnie sporą popularnością wśród Pań cieszą się bogato zdobione klipsy srebrne, które świetnie podkreślą zarówno stylizację codzienną, jak i bardziej wyszukaną kreację. W jaki sposób zakłada się klipsy? Te srebrne ozdoby uszu, jak już sama nazwa zresztą sugeruje, wyposażone są w małe, nieuciskające zatrzaski zwane klipsami. Klipsy przyczepia się do płatka ucha w miejscu, w którym nasza małżowina jest najgrubsza.

klipsy srebrneWarto przy tym podkreślić, że markowe srebrne klipsy produkowane przez cenionych producentów, nie uciskają uszu i są praktycznie niewyczuwalne. Ozdoba ta jest więc bardzo komfortowa w noszeniu. Z tego też powodu klipsy mogą nosić dziś również dzieci. Ozdoby te można bowiem w każdej chwili ściągnąć, zakładanie klipsów nie wiąże się więc z trwałym przekłuciem skóry, które dla niektórych osób stanowi spory problem. Pamiętajmy również o tym, że modę na duże, kolorowe klipsy zapoczątkowała w latach 80-tych m.in. Madonna czy Elton John. Aktualnie klipsy wciąż jeszcze cieszą się sporą popularnością zarówno wśród gwiazd światowego formatu, jak i popularnych celebrytów. Ozdobne, sztuczne kolczyki stają się dziś również ogólnodostępne — produkt ten możemy dziś zakupić w popularnych sklepach stacjonarnych. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że współczesna moda lansuje dwie skrajne tendencje. Z jednej strony sporą popularnością wśród kobiet cieszą się delikatne, minimalistyczne klipsy, które swą stylistyką nawiązują jednoznacznie do szalenie modnego dziś minimalizmu.

Z drugiej zaś strony niektóre gwiazdy lansują dziś przepych i ekstrawagancje — w sklepach możemy więc często spotkać klipsy wysadzane ozdobnymi kamieniami, cyrkoniami czy zdobione brokatem. To, na jaki model kolczyków się zdecydujemy zależy już jedynie od nas samych.

Dodaj komentarz