Przejdź do treści

Kurs manicure – czego można się nauczyć?

zadbane paznokcie

Ładne, zadbane, zdrowe paznokcie to coś co pragnie mieć każda kobieta. Miliony pań na całym świecie malują codziennie paznokcie, stosują odżywki, przedłużają płytkę, czy dbają o skórki wokół nich. W domowych warunkach można wiele zdziałać, dostępne są nawet lampy utwardzające lakiery hybrydowe, czy frezarki.

Kurs manicure i stylizacji paznokci

rekomendowany kurs manicure i stylizacji paznokciJednak samodzielnie wszystkiego się nie wykona i potrzebna jest pomoc profesjonalistki. Nic zatem dziwnego, że wiele kosmetyczek chętnie się wybierze np. na rekomendowany kurs manicure i stylizacji paznokci. Dzięki temu mogą zyskać nowe klientki i rozwinąć biznes. Czego można się nauczyć na takim kursie? Na pewno podstawą powinno być dbanie o paznokcie i skórki. Liczy się nie tylko efekt wizualny, ale też zdrowie. Manicurzystka powinna wiedzieć, jak bezpiecznie stosować pilniczki, polerki, czy frezarki tak by nie uszkodzić płytki paznokciowej. Ważne jest też nakładanie olejku na skórki przed malowaniem paznokci, czy też właściwe obcinanie i piłowanie. Kosmetyczka powinna też polecać klientkom różne zabiegi i preparaty mające na celu poprawę wyglądu ich dłoni np. odzywki, oliwki, kremy. Na kursie nie może zabraknąć tematu przedłużania paznokci.

zadbane paznokcieJeśli ktoś ma je słabe, kruche, wolno rosnące to jest to jedyna opcja by cieszyć się długimi i mocnymi paznokciami. Stosuje się tu bazy akrylowe i żelowe, polecane są też nowoczesne bazy typu ,,wszystko w jednym” które pomagają przedłużyć paznokieć, ale też są bazą pod lakier, czy zawierają wzmacniające płytkę składnik np. wapń. Takie żele lub akryle mogą mieć kształt prostokątna, być owalne, są nawet szpiczaste pazury czy takie piłowane na trumienki, czyli z trapezowym zakończeniem. Stylizacja paznokci to jednak przede wszystkim malowanie i zdobienie. Malowanie jest proste, nawet jeśli stosujemy lakiery hybrydowe czy tytanowe. Trzeba po prostu stosować się do wskazówek producenta. Co jednak z ozdobami? Stosuje się tu cienkie pędzelki w których moczy się lakier, ale są też kryształki czy bulion, czyli małe kuleczki mocowane na mokry lakier. Na paznokciach tworzy się też efekt ombre czy spray, dzięki aerografom. W ten sposób można mieć niepowtarzalny manicure i uzyskać różnorodne efekty.

Podsumowując, każda kosmetyczna może zapisać się na kurs manicure i stylizacji paznokci. Może się na nim nauczyć jak robić paznokcie żelowe, jak nakładać kryształki na paznokcie, czy też co polecić kliencie z łamliwymi pazurkami. Dobrze przygotowana do pracy kosmetyczka zachęci wszystkich klientów do powrotu do swojego gabinetu piękności.

Dodaj komentarz