Krwawienie z dziąseł – klinika w Żywcu

  • przez
Gabinet stomatologiczny

Krwawienie dziąseł podczas szczotkowania to problem, który dotyka wielu z nas. Pomimo tego, iż jest to powszechne zjawisko, nie należy go bagatelizować. Powinniśmy jak najszybciej zacząć temu przeciwdziałać. Co warto wiedzieć o przyczynach krwawienia dziąseł i jak temu zapobiec?

Jak zapobiec krwawieniu dziąseł?

StomatologPowodów tej dolegliwości może być kilka. Dosyć często wynika ona ze zbyt intensywnego szczotkowania. Naciskając mocno na dziąsła i szorując po nich, podrażniamy je. Czasem krew jest wynikiem nagromadzonego kamienia w uzębieniu. Jeżeli zwlekamy z wizytą u dentysty, kamień zaczyna się stopniowo rozrastać i nachodzić na delikatną powierzchnię dziąseł, tym samym raniąc ją. Kamień nazębny to powszechny problem, dlatego warto w tej sprawie odwiedzać dentystę mniej więcej co pół roku. W Polsce powstaje coraz więcej prywatnych klinik, świadczących usługi z wykorzystaniem nowoczesnych sprzętów medycznych. W tak bogato wyposażonych placówkach znajdzie się wykwalifikowany stomatolog, chirurg oraz ortodonta Żywiec to przykład na to, że nawet w mniejszych miejscowościach możemy znaleźć godne podziwu kliniki z najwyższymi standardami obsługi.

Gabinet stomatologicznyWracając jednak do tematu, krwawienie dziąseł może wynikać zarówno z niewłaściwego szczotkowania, osadzenia się kamienia nazębnego, jak i z powodu choroby. Opuchnięte poranione dziąsła mogą w najgorszym wypadku prowadzić do utraty zębów, dlatego absolutnie nie powinniśmy zwlekać z wizytą u specjalisty. Ta dolegliwość jest niepozorna i może uśpić czujność, bowiem w trakcie krwawienia pacjent nie czuje żadnego bólu. Konsekwencją może być poważne uszkodzenie kości, która odpowiada za stabilne utrzymanie wszystkich zębów na miejscu. Oprócz choroby przyczyną krwawienia może być równie niedobór witaminy C i K wynikający z braku w naszej diecie dostatecznej ilości owoców i warzyw. Dolegliwości związane z dziąsłami mogą wynikać również z powodu chorób serca, nadciśnienia oraz zmian hormonalnych będących wynikiem ciąży. Jeśli bierzemy leki rozrzedzające krew, również może dojść do krwawienia z dziąseł. Aby zdusić problem w zarodku, należy oczywiście przestrzegać zasad higieny jamy ustnej. Zatem musimy szczotkować zęby dokładnie i w każdym miejscu przez minimum 2 minuty oraz co jakiś czas monitorować stan uzębienia oraz dziąseł.

Jeśli zauważymy krew, należy niezwłocznie udać się do dentysty i po odbyciu leczenia wziąć do serca wszelkie uwagi od stomatologa. Przede wszystkim pracujmy nad zdrowszą dietą, która dostarczy witamin chroniących zęby i dziąsła, oraz stosujmy lepszej jakości pasty i szczoteczki. Odpowiednie nawyki zdrowotne i regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym pomogą nam uchronić się przed tą groźną dolegliwością.

Dodaj komentarz