Przejdź do treści

Konopne oleje – leczniczy, spożywczy i kosmetyczny

aromatyczny susz konopny - tanio

Produkty jakimi są, oleje można podzielić na różne kategorie. Są oleje zdrowe, takie jak olej awokado, czy oliwa z oliwek, są też te niepolecane np. palmowy, czy kokosowy. Jednak oleje stosuje się nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce czy nawet medycynie.

Atrakcyjność oleju konopnego

Kobieta z olejem CBDMają działanie natłuszczające, łagodzące, zawierają niezbędne organizmowi witaminy i mikroelementy. Ciekawym przykładem produktów z tej kategorii na pewno będą oleje konopne. Wyróżnić można trzy jego rodzaje – to olej leczniczy, spożywczy oraz kosmetyczny. Nie są to trzy zastosowania tego samego produkty, tylko trzy zupełnie inne odmiany różniące się właściwościami. Zdecydowanie nie można ich pomylić! Olej do smażenia nie pomoże nam na przewlekły ból, ani na podrażnienia skórne! Co warto wiedzieć przez zakupem oleju? Na pewno popularny jest tu naturalny olejek konopny CBG 5 procent, czy o wyższym stężeniu. Jest to wyrób leczniczy, który niweluje ból, stan zapalny, redukuje ilość ataków u pacjentów z epilepsją i niweluje drżenie kończyn u chorych na Parkinsona. Im wyższe stężenie CBG i CBD, tym silniejsze działanie specyfiku. Zwykle produkowany jest on z liści konopni siewnej, które w przeciwieństwie do konopi indyjskiej, nie zawierają THC.

aromatyczny susz konopny - tanioTo składnik o działaniu odurzającym i uzależniającym. Bez niego nie trzeba obawiać się o skutki uboczne stosowania olejku konopnego. Jego smak określa się jako ziemny. Z kolei olej spożywczy jest tłoczony na zimno z konopnych nasion, a smak ma lekko orzechowy. Z powodzeniem zastąpi oliwę z oliwek lub tran. Zawiera dużo kwasu DHA, witaminy E (witamina młodości, potężny antyoksydant) i innych cennych składników. Taki olej można spożywać solo, po porstu nalewając sobie łyżeczkę specyfiku, jak i dodając do sałatek. Nie zaleca się podgrzewania oleju, bo straci on swoje właściwości. Olej konopny do zastosowań kosmetycznych także jest tłoczony z nasion, jednak nie musi przejść takiego procesu filtracji i testów jak olej spożywczy – jedzenie zawsze jest kontrolowane dokładniej niż kosmetyki. W pielęgnacyjnym rytualne można użyć konopnego olejku zamiast kremu do twarzy, dodać do maseczek by tak szybko nie zastygały, czy do zabezpieczania końcówek.

Jest lekki, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, nadaje się szczególnie do cery trądzikowej. Jak widać olej konopny olejowi nierówny. Jedne olejki świetnie sprawdzą się jako dresing do sałatek, inne jako serum do twarzy, a jeszcze inne pozwolą nam na pozbycie się migren i bezsenności. Nie można mylić ze sobą tych produktów, bo nie będzie efektu jakiego oczekujemy.

Dodaj komentarz