Przejdź do treści

Kiedy warto udać się do psychiatry dziecięcego?

Problemy psychiczne jak też zaburzenia nastroju dotykają coraz większą liczbę osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. W przypadku ich podejrzewania czy też faktycznego wystąpienia bardzo ważne jest jak najszybsze uzyskanie fachowej pomocy. Zapewnić ją powinien odpowiedni lekarz psychiatra, posiadający specjalizację dającą uprawnienia do zajmowania się pacjentami młodocianymi bądź też dorosłymi.

Jak pomóc dzieciom i młodzieży w kryzysie

terapia behawioralna - łódźDzieci i młodzież w szczególności w ostatnim czasie coraz częściej borykają się z zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami osobowości. Co więcej mogą oni również chorować na depresję, która w przypadku osób małoletnich objawia się inaczej niż u dorosłych. Dziecko borykające się z tym niebezpiecznym schorzeniem będzie nie tylko smutne, ale stanie się bardziej drażliwe, wrażliwe, a nawet agresywne. Bardzo często depresja u pacjentów bardzo młodych może być mylona ze znacznie groźniejszą chorobą afektywną dwubiegunową. W takiej sytuacji u dziecka będą się pojawiały na przemian stany emocjonalne typowe dla depresji, jak też okresy nadmiernego pobudzenia połączone ze słowotokiem i małymi ilościami snu. Kolejnym zaburzeniem, które powinno skłaniać do odwiedzenia odpowiedniego specjalisty mogą się okazać te na tle nerwicowym. Lęk, który dotykać będzie dziecko musi zostać wyjaśniony na tle jego pochodzenia.

dzieckoCzęsto okazuje się bowiem, że przyczyną chronicznego lęku może się okazać bardzo trudna sytuacja w szkole czy też w domu. W takiej sytuacji właśnie takie problemy emocjonalne zdiagnozować powinien psychiatra dziecięcy – Łódź jest miastem, gdzie znaleźć go można bez większych problemów. Warto jednak pamiętać, że psychiatra powinien w inny sposób podchodzić do osób dorosłych, a w zupełnie inny do dzieci. Warto więc kierować się do lekarza posiadającego odpowiednią specjalizację, który nie spowoduje niepotrzebnej niechęci do uzyskiwania pomocy lekarskiej przez dziecko. Dobrze byłoby poszukiwać odpowiedniego lekarza – psychiatrę z polecenia. Wyróżniać się on powinien ukończonymi kursami oraz pozytywnymi opiniami ze strony pacjentów. W obecnym czasie coraz większym problemem stają się zaburzenia psychiczne u młodzieży jak i u dzieci.

Podobnie jak w przypadku osób dorosłych takie schorzenia mogą mieć bardzo poważne skutki. W takiej sytuacji bardzo ważne wydaje się możliwie jak najszybsze uzyskanie fachowej pomocy ze strony psychiatry posiadającego właściwe uprawnienia oraz uprawnienia. Psychiatra dziecięcy bowiem powinien mieć inne podejście do dzieci i młodzieży niż do osób dorosłych.

Więcej na: https://poradniatuitam.pl/

Dodaj komentarz