Przejdź do treści

Kiedy ustawienia rodzinne mogą pomóc?

  • przez
ustawienia rodzinne

Wiele osób ma obecnie problemy w życiu rodzinnym, zawodowym. Wiele osób boryka się także z poważnymi problemami w życiu zawodowym, czy też towarzyskim. Bardzo często okazuje się, że przyczyną tych wszystkich problemów można doszukiwać się w rodzinie dysfunkcyjnej. Na szczęście jednak coraz bardziej popularne stają się rodzaje terapii, które to wykazują bardzo wysoką skuteczność w przeciwdziałaniu wszelkiego rodzaju problemom.

Prawidłowe ustawienia rodzinne – terapia Hellingera

ustawienia rodzinnePozwala na to terapia, za którą stoi naukowiec o nazwisku Hellinger – ustawienia promowane przez niego, są jednymi z bardziej popularnych rodzajów terapii obecnie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w przeciwieństwie do innych rodzajów terapii, pozytywne rezultaty z jej odbycia można odczuć już na pierwszym spotkaniu terapeutycznym. Tego rodzaju terapia systemowa jest zalecana na przykład osobom z nerwica, w przypadku których możliwe jest odkrycie przyczyn zachowań nerwicowych, ukrytych głęboko w podświadomości. Terapia Helingera okazuje się być jednak także niezwykle skuteczną w przypadku osób z zaburzeniami odżywiania. W ich przypadku, systemowe ustawienia pozwalają uwolnić je od poczucia winy, które powodują u nich najczęściej pewne zachowania destrukcyjne.

terapia hellingeraUstawienia hellingerowskie okazują się być jednak także zaskakująco skuteczne w przypadku osób, które mają problemy w życiu rodzinnym, na przykład z dziećmi, czy też z partnerem. W ich przypadku bardzo często okazuje się, że taka terapia pozwala im spojrzeć na dany problem z zupełnie innej perspektywy. Ustawienia hellingerowskie bardzo często pozwala także uświadomienie sobie, że główny problem w relacjach leży po stronie pacjenta. Pozwala na to zastosowanie w takiej terapii metody paradoksu terapeutycznego. Są to zalecenia, terapeuty, które z pozoru nie pomogą pacjentowi, ale mogą jeszcze zaostrzyć sytuację niepożądaną – mowa jest tutaj na przykład o zaleceniu kłócącej się ciągle parze kłócenia się. Celem takich zaleceń jest uświadomienie uczestnikom terapii systemowej, że na większość sytuacji niepożądanych, toksycznych, bezpośredni wpływ mają oni sami.

W obecnym czasie coraz większa grupa osób decyduje się na czynny udział w terapii. W praktyce okazuje się bowiem, że pomaga to w znacznym stopniu z poradzeniem sobie z różnymi problemami w życiu prywatnym, oraz zawodowym. Aby tak jednak było, należy dobrać ten optymalny rodzaj terapii, który pomoże poradzić sobie z konkretnymi problemami. Szczególnie popularne z tego względu okazują się być terapie systemowe, które pomagają poradzić sobie z zaburzeniami nerwicowymi, czy też zaburzeniami odżywiania.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.ustawieniasystemowe.com.pl!

Dodaj komentarz