Przejdź do treści

Jakie zastosowanie mają kliny ortopedyczne?

  • przez
Kontuzja nogi

Poważne operacje, stany po złamaniach lub choroby stawów i kości wymagają często wprowadzenia profesjonalnych form leczenia. Niezbędne może okazać się także wykorzystanie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, który przynosi ulgę w czasie powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Medyczne akcesoria, takie jak ortopedyczne poduszki, kliny czy kształtki mogą skutecznie podnieść poziom komfortu osoby chorej, a także przyczynić się do postępów w prowadzonej terapii. Polecane są również osobom narażonym na dyskomfort spowodowany wielogodzinną pracą siedzącą lub stojącą.

Funkcje klinów ortopedycznych

Akcesoria o przeznaczeniu ortopedycznym są przede wszystkim doskonałym wyborem dla każdego, kto zmaga się z problemamiOpuchlizna na stopie krążeniowymi w kończynach dolnych lub całym ciele. Regularne unoszenie nóg ponad poziomem linii serca w pozycji leżącej może przynieść zdumiewające efekty, jeśli chodzi o poprawę krążenia krwi. W krytycznych momentach często zapobiega także zawałom serca i udarom mózgu. Komfortowe ułożenie kończyn, jakie zapewniają kliny ortopedyczne pod nogę są ukojeniem również dla osób, które mają skłonności do powstawania opuchlizny stóp lub łydek. Z tym problemem mierzą się często osoby pracujące wiele godzin w pozycji siedzącej – pracownicy biurowi, kierowcy lub kobiety w ciąży. W ich przypadku ryzyko wystąpienia problemów z kończynami dolnymi jest wyższe, dlatego warto mieć świadomość, jakie rezultaty może przynieść używanie klinów.

Kontuzja nogiZastosowanie profesjonalnych akcesoriów leczniczych to najbardziej naturalna, bezpieczna i skuteczna metoda radzenia sobie z dyskomfortem i bólem nóg. Zarówno stopy, jak i łydki stają się mniej obolałe, jeśli zostaną ułożone w odpowiedniej pozycji w trakcie trwającego choćby kilkadziesiąt minut wypoczynku. Ergonomiczna budowa specjalistycznej poduszki zapewnia optymalny komfort każdej osobie zmagającej się z bólem i opuchlizną, poprawia ukrwienie, a z czasem także eliminuje stany zapalne spowodowane uciskiem na konkretny nerw. Klin działa także rozluźniająco i relaksacyjnie. Jego regularne stosowanie doskonale redukuje napięcie nagromadzone w ciele, czego pozytywnym rezultatem jest obniżenie poziomu stresu i poprawa jakości życia. Ułożenie kończyn w odpowiedniej pozycji gwarantuje także dobry sen i wypoczynek.

Obecnie wszelkie akcesoria ortopedyczne nabyć można w renomowanych sklepach medycznych, aptekach oraz poprzez certyfikowane strony internetowe. Ceny zależą głównie od wielkości wybranych produktów, materiału oraz typu ich przeznaczenia. Do wyboru są także różne wzory i warianty kolorystyczne, które z powodzeniem dopasować można do własnych preferencji. Wszelkiego typu poduszki lecznicze znajdują zastosowanie także w placówkach rehabilitacyjnych, domach opieki i hospicjach, gdzie przynoszą ulgę najciężej chorym osobom.

Dodaj komentarz