Przejdź do treści

Jakie powinny być pasy unieruchamiające?

  • przez
tanie pasy unieruchamiające
W pewnych sytuacjach, podczas wykonywania różnego rodzaju zabiegów, czy też innych procedur medycznych, konieczne może być unieruchomienie pacjenta. Jest to również bardzo często konieczne w tych przypadkach, gdy pacjent przejawia objawy agresji, w stosunku do siebie, lub innych pacjentów. W takiej sytuacji, bardzo pomocne mogą się okazać specjalne pasy. Z ich pomocą można unieruchomić pacjenta, albo w całości, albo też na przykład skrępować sam ruch rąk, czy też nóg.

Stosowanie pasów unieruchamiających

tanie pasy unieruchamiająceW tym właśnie celu najczęściej wykorzystywane są tanie pasy unieruchamiające, które to znajdują się obecnie na wyposażeniu, wielu różnych placówek ochrony zdrowia. Pasy takie, aby ich stosowanie w możliwie jak najmniejszym stopniu wpłynęło negatywnie na komfort pacjenta, muszą się cechować pewnymi parametrami. Ważne jest więc to, z jakich materiałów wykonany został dany pas. Zazwyczaj, aby mógł on być możliwie jak najbardziej solidny, wykorzystywane są pasy stworzone w oparciu o poliester. Jednocześnie, aby uniknąć i zminimalizować, powstawanie na skórze pacjenta otarć, oraz ran, kluczowe okazuje się dobranie odpowiedniej szerokości pasa.

pasyPowinna być ona wyższa, niż dwa centymetry tak, aby dany pas nie wbijał się w skórę pacjenta podczas jego ruchów. Pas powinien być również jak najbardziej płaski, oraz rozciągliwy. Ważne jest, by nie używać tych samych pasów, do krępowania całego ciała danego pacjenta. Zupełnie różne pasy, należy stosować do ograniczania ruchów rąk, samych dłoni, czy też nóg. W przypadku wykorzystywania tych samych pasów w każdym z tych przypadków może to zwiększyć ryzyko wystąpienia urazów skóry, oraz ciała. Bardzo ważne jest również, aby uniemożliwić odpięcia takich pasów przez osoby do tego niepowołane, na przykład przez współkuracjuszy. Właśnie z tego względu, coraz częściej w różnych placówkach ochrony zdrowia, korzysta się z pasów unieruchamiających, wyposażonych w klucze magnetyczne. Może je odpiąć jedynie lekarz, bądź też uprawniony do tego sanitariusz. Obecnie pasy tego typu, są stosowane na przykład w szpitalach psychiatrycznych, czy na oddziałach neurologicznych.

Dbanie o bezpieczeństwo pacjentów, oraz personelu medycznego, jest niezwykle istotne. Bardzo ważnym elementem troski o bezpieczeństwo, jest unieruchomienie pacjentów, którzy mogliby stwarzać zagrożenie dla siebie, bądź innych. W tym celu należy wykorzystywać specjalne pasy unieruchamiające o przeznaczeniu medycznym. Muszą być one z jednej strony wytrzymałe, ale z drugiej, nie powinny powodować powstawania otarć na skórze pacjentów.

Więcej na: https://master-clean.pl/

Dodaj komentarz