Przejdź do treści

Jaki zapach wybrać do domu?

  • przez
dyfuzor

Każdy marzy o tym, by w jego domu zawsze unosił się przyjemny zapach. Niestety, nie jest to łatwe do osiągnięcia. Wszelkie tekstylia czy tapicerki łatwo nasiąkają nieprzyjemnymi woniami, powstałymi na skutek gotowania, czy obecności zwierząt domowych.

Jak uchronić się przed brzydkim zapachem?

piękny zapach w domu Powietrze w zamkniętych, niewietrzonych pomieszczeniach robi się duszne, zatęchłe. Ubrania w szafach nie pachną tak ładnie jak po praniu. Często gotujemy też potrawy o przyjemnych, jednak bardzo intensywnych woniach np. ryby. Jaki warto wybrać zapach do domu? W jakiej formie powinien on być – olejku, sprayu, wosku? Pierwsza kwestia to właśnie wybór samego aromatu. Czy cenimy wonie leśne, morskie, kwiatowe, a może interesują nas nietypowe ekskluzywne zapachy do domu? Aromat można dopasować nie tylko do naszych preferencji, ale nawet do samego pomieszczenia. Na przykład do pokoju urządzonego w stylu marynistycznym można wybrać zapach morski, a do pomieszczenia w stylu Urban jungle – zapach egzotycznych kwiatów i owoców. Jeśli nie wiemy, co wybrać to można postawić na uniwersalne aromaty np. świeżego prania, lawendy, czy mixu kwiatów.

dyfuzor Druga ważna rzecz to podział na produkty pachnące tymczasowo i te pachnące stale. W pierwszej kategorii znajdują się np. świece i woski zapachowe, czy odświeżacze w sprayu. Stosuje się je wtedy kiedy chcemy zamaskować brzydki zapach lub też stworzyć nastrój w pokoju. W drugiej kategorii znajdują się dyfuzory z patyczkami bambusowymi, czy saszetki zapachowe do szafy. Pachną one stale, lecz raczej delikatnie. Stopniowo uwalniają zapach, dzięki czemu zawsze w pokoju czy w garderobie będzie ładnie pachniało. Trzecia ważna rzecz do aspekty wizualne. Puszka z odświeżaczem czy saszetka zapachowa raczej nie prezentują się estetycznie. Są one często schowane, więc przynajmniej nie szpecą otoczenia. Z kolei dyfuzory zapachowe, kominki na woski i olejki czy świece mogą być piękną dekoracją i przez to też fantastycznym prezentem dla bliskiej osoby. Dyfuzory ceramiczne mają różne kolory i wzory, dodatkowo same patyczki zapachowe mogą być dekoracją. Świeca w szklanym słoiczku, czy kominek w kształcie choinki lub bałwanka nadadzą wnętrzu niesamowitego klimatu.

Jak widać jest wiele sposobów na to, by zadbać o odpowiedni zapach w domu. Można rozpalić świece, wypsikać pokój sprayem, czy też dolać olejku do kominka i podpalić podgrzewacz. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać odpowiedni zapach oraz typ pachnącego produktu, a następnie dokonać zamówienia w sklepie internetowym (tam na pewno będzie większy wybór).

Dodaj komentarz