Jaką koszulę wybrać na lato?

  • przez
koszula lniana

Lato to czas, by nacieszyć się słońcem. Niestety, do pracy i tak trzeba dalej chodzić. Aby czuć się komfortowo w wysokich temperaturach, warto wybrać ubrania, które są nie tylko przewiewne, ale także lekkie. Niestety, panowie często mają problem z tym, aby połączyć obowiązujący dress code z panującymi upałami.

Najlepsza koszula na lektnie dni

koszula lniana na latoW niektórych branżach, założenie koszulki z krótkim rękawem jest zwyczajnie nie na miejscu. Wymagają one idealnego wyglądu niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Pracownik banku lub prawnik nie powinien w końcu obsługiwać klientów w T-shircie. Koszule bawełniane są uznawane za najbardziej formalne – mają jednak tendencję do gniecenia się. Może być to szczególnie męczące latem. Gdy jest gorąco, panowie często podwijają rękawy wilgotnej od potu koszuli, która później nieestetycznie się odgniata. Koszule poliestrowe nie gniotą się już tak łatwo, są jednak wykonane z materiałów sztucznych, które nie pozwalają skórze oddychać. Wzmaga to jeszcze bardziej pocenie, co zwiększa poczucie dyskomfortu. W takim przypadku warto przyjrzeć się koszulom wykonanym z materiałów roślinnych. Świetnym wyborem będzie len – produkuje się z niego jedną z najprzyjemniejszych w dotyku tkanin. Koszula lniana na lato pozwoli skórze swobodnie oddychać i zapewni jej stałą cyrkulację powietrza.

koszula lnianaW ten sposób można uniknąć rozlewających się po materiale plam potu, a także nieprzyjemnych odparzeń. Właśnie dzięki tym właściwościom len jest bardzo cenionym materiałem w projektowaniu męskiej mody plus size. Lniane koszule można nosić zarówno formalnie, jak i na co dzień. Nadają się idealnie niezależnie do pracy niezależnie od tego, jaki dress code w niej panuje. Jedyne okazje, na które nie wypada włożyć koszuli lnianej, są te ściśle formalne, takie jak ślub lub pogrzeb. Można jednak nosić ją na różne imprezy i wydarzenia towarzyskie. Ogromną zaletą lnu jest także to, że jest on hipoalergiczny. Nie uczula i nie podrażnia skóry tak, jak czasami robią to materiały sztuczne. Jego jedyną wadą jest to, że ma tendencje do gniecenia się. Wystarczy jednak delikatnie przeprasować go żelazkiem, aby móc cieszyć się jego miękkością i przewiewnością.

Koszule lniane są idealnym wyborem na upalne lato. Pomagają zachować świeżość i komfort niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Uniwersalność tego materiału sprawia, że można go nosić na różne okazje – dlatego warto mieć koszulę lnianą w szafie, czy to na wypadek wzmożonych upałów, czy też okazji, podczas której obowiązuje elegancki, lecz nieformalny ubiór.

Dodaj komentarz