Przejdź do treści

Jak zadbać o wygląd brwi – henna, makijaż, odżywki

kosmetyki do henny

Brwi to oprawa naszego oka. Jeśli jest estetyczna, to zwykle nie zwraca się nawet na nią uwagi – po prostu idealnie harmonizuje z wyglądem powiek. Jeśli jednak brwi są rzadkie, nierówne, słabo widoczne to zaburzają wygląd całej twarzy. Dlatego też warto zadbać o to, by łuki brwiowe były odpowiednio podkreślone.

Jak to zrobić by uzyskać zadowalający efekt?

henna pudrowaTrzeba pamiętać o kilku rzeczach. Pierwsza z nich to dbanie o pielęgnację brwi. Nie powinno się ich zanadto trzeć, szczególnie podczas demakijażu – to może osłabić włoski. Warto mieć na względzie także to, że słońce czy niektóre kosmetyki np. z rumiankiem mogą rozjaśniać brwi, przez co staną się mniej widoczne. Jeśli widzimy, że łuki brwiowe nie wyglądają tak jak powinny to warto sięgnąć po odżywki. Do wyboru są te wzmacniające włoski, zagęszczające, przyspieszające wzrost nowych. Zwykle nakłada się je na noc na oczyszczoną skórę. Terapia nie daje natychmiastowych efektów, jednak stosowanie dobrego preparatu sprawi, że brwi znowu staną się gęste, ciemne i widoczne. A co z makijażem? Na co dzień zwykle stosuje się kredki, pisaki bądź cienie do brwi. Mają one odcień brązowy, rzadziej czarny. Dzięki kosmetykom można wizualnie zagęścić brwi, jak również podbić ich kolor.

kosmetyki do hennyWiadomo, jednak że to zabieg tymczasowy. Dlatego warto sięgnąć po dwa inne rozwiązania, jakimi jest hennowanie oraz makijaż permanentny. Henna pudrowa w Warszawie na Bielanach jest bardzo popularna. Jest ona trwalsza i bezpieczniejsza niż henny kremowe czy żelowe. Zwykle odrobinę proszku miesza się z wodą utlenioną w celu jej aktywacji i całość miesza przez chwilę. Potem nakłada na łuk brwiowy i czeka od kilku do kilkunastu minut w zależności od jasności włosków i chęci stopnia przyciemnienia. Henna jest idealna dla osób z jasnymi włoskami – sprawi, że staną się one widoczne, a efekt ten utrzymuje się do kilkunastu dni. Z czasem kolor blaknie aż całkiem schodzi. Trwalszy jest makijaż permanenty wykonywany podobnie jak tatuaż. Barwnik wprowadza się pod skórę i trzyma się on do dwóch lat. to dobre rozwiązanie dla osób z jasnymi, cienkimi brwiami, na które inne techniki nie działają, jak i dla tych co nie lubią się codziennie malować.

Stosowanie odżywek, odpowiedni makijaż czy henna sprawią, że nasze brwi mogą wyglądać pięknie. Będą idealną oprawą naszych oczu, elementem wyrazistym, ale nie przytłaczającym. Warto pamiętać także o regulacji brwi, czyli o zmianie kształtu jej łuku. Do tego celu stosuje się pęsetę, którą wyrywa się włoski, tam gdzie ich nie chcemy.