Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

O czym marzą kobiety obdarzone przez naturę prostymi włosami? O lokach. A posiadaczki kręconej czupryny? Naturalnie, o jej wyprostowaniu. Dziś zajmiemy się sposobami na opanowanie niesfornych loków bez użycia prostownicy. Czy to w ogóle możliwe i na jaki efekt można liczyć?

Dlaczego warto odpuścić używanie prostownicy?

prostowanie włosówCodzienne lub bardzo częste korzystanie z prostownicy może pogorszyć kondycję Twoich włosów. Jeśli prostujesz je nieumiejętnie, czyli popełniasz popularne błędy, staną się przesuszone, połamane i postrzępione. To brzmi niezbyt dobrze, prawda?

Oto, jakich potknięć powinnaś unikać podczas korzystania z prostownicy:


• zapominanie o stosowaniu kosmetyków ochronnych
– ciepło prostownicy nie jest korzystne dla włosów, dlatego zabezpieczanie ich odpowiednimi preparatami w spreju i olejkami powinno być obowiązkowe. Jeśli często o tym zapominasz, pomyśl np. o włączeniu przypomnienia na telefonie albo o ograniczeniu używania prostownicy na rzecz sposobów, o których opowiadam w kolejnej części tekstu.
• dążenie do posiadania perfekcyjnej fryzury – prostowanie jednego pasma kilka razy tylko dlatego, że jeszcze nie wygląda doskonale, jest błędem. W ten sposób niepotrzebnie przesuszasz włosy i przyspieszasz ich niszczenie. Pamiętaj, że zupełnie gładkie i proste włosy nie wyglądają naturalnie. Zdecydowanie lepiej jest prostować je krócej lub pomyśleć o mniej inwazyjnych metodach wygładzenia loków.
• prostowanie wilgotnych włosów – to najkrótsza droga do ich… spalenia. Nigdy (nawet wtedy, gdy nagli Cię czas) nie używaj prostownicy na mokrych lokach. Jeśli chcesz je wyprostować mimo spóźnienia, postaw na metody, które nie skończą się zniszczeniem struktury włosów.

Korzystanie z prostownicy wydaje się łatwe, ale wystarczy zapomnieć o podstawowych zasadach ochrony włosów, by nieodwracalnie je uszkodzić. W miarę możliwości warto jak najczęściej odpuszczać prostowanie albo wypróbować mniej inwazyjne sposoby na pozbycie się niechcianych loków.

Proste włosy bez prostownicy

Ojak rozprostować lokito 3 sprawdzone sposoby na to, jak wyprostować włosy bez prostownicy. Ich skuteczność zależy m.in. od rodzaju włosów (grube i ciężkie czy delikatne i cienkie) oraz typu loków (subtelny skręt, „baranek”, loki-sprężynki). Najłatwiej prostuje się grube, delikatnie pofalowane włosy, które często pod wpływem własnego ciężaru ulegają wygładzeniu. Niemniej jednak każdy rodzaj skrętu można poddać próbie wyprostowania bez użycia prostownicy. Nie są to trudne do wykonania metody, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby je przetestować. Oto one:

1. Prostowanie na bardzo grubych wałkach.
Nawinięcie szerokich pasm wilgotnych włosów na najgrubsze wałki, jakie znajdziesz w drogerii, może przynieść zaskakująco dobry efekt. Nietrwałe wiązania wodorowe, które odpowiadają za wygląd włosów, nie będą miały okazji nadać im skręconej formy, więc pasma pozostaną proste. Ta metoda sprawdzi się szczególnie przy włosach półdługich.

2. Stosowanie kosmetyków prostujących.
W drogeriach dostępne są kosmetyki poprawiające skręt włosów oraz preparaty działające zupełnie odwrotnie – sprzyjające ich wygładzeniu. Nałożenie takiego kosmetyku, przeczesywanie włosów rzadkim grzebieniem oraz suszenie ich chłodnym nawiewem suszarki od nasady po końce skutkuje otrzymaniem prostych pasm.

keratynowe prostowanie włosów3. Zabieg keratynowego prostowania włosów.
To rozwiązanie trwałe i pozwalające na dłuższy czas zrezygnować z używania prostownicy. Keratyna jest naturalnym składnikiem włosów, który odpowiada za ich zdrowy wygląd i gładkość. Zabieg polega na potraktowaniu pasm mieszanką keratyny, witamin i pielęgnujących wyciągów roślinnych. To alternatywa dla prostownicy oraz innych metod pozbywania się loków. Pożądany efekt utrzymuje się około 3-6 miesięcy, a koszt keratynowego prostowania zaczyna się od 250 zł. Czas posiadania prostych włosów oraz cena wizyty w salonie są uzależnione m.in. od długości i grubości pasm, rodzaju użytego preparatu oraz prestiżu miejsca, w którym zabieg zostanie wykonany.

Podsumowanie

Wygładzenie fryzury bez użycia prostownicy jest możliwe. Jeśli korzystasz z niej okazjonalnie, nie musisz z tego rezygnować, ale codzienne, intensywne prostowanie loków lepiej zastąpić alternatywnymi rozwiązaniami. Dzięki nim Twoje włosy będą zdrowsze i mniej skłonne do strzępienia czy rozdwajania.

Dodaj komentarz