Przejdź do treści

Jak wykonać rzut serca?

  • przez
rzut serca

Jednymi z częściej wykorzystywanych urządzeń, stosowanych do badania pacjentów kardiologicznych, są te umożliwiające wykonanie tak zwanego rzutu serca. Jest to bardzo często wykorzystywane badanie, umożliwiające uzyskanie wiedzy o pracy serca pacjentów w różnym wieku. Urządzenia, wykorzystywane do takich pomiarów, muszą się jednak wyróżniać pewnymi, bardzo istotnymi cechami.

Fachowe wykonywanie tzw. rzutu serca

rzut sercaPrzede wszystkim bardzo ważna jest wszechstronność takich właśnie urządzeń do badań kardiologicznych. Ważne jest, by fachowy rzut serca można było wykonać u pacjentów w bardzo różnym zakresie wieku, od wcześniaków, poprzez niemowlęta, dzieci, oraz osoby dorosłe. Aby inwestycja w taki aparat miała sens, należy się również upewnić, że będzie istniała możliwość wykonania rzutu serca również u pacjentów otyłych, którzy to zazwyczaj mają różnego rodzaju problemy kardiologiczne. Warto także zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju elektrody EKG i w jakiej ilości, są wykorzystywane do wykonania takiego pomiaru. Wydaje się, że 4 będą optymalną wartością, która pozwoli na znacznie zminimalizowanie kosztów wykonania rzutu serca. Jak w przypadku każdego innego urządzenia do profesjonalnych pomiarów medycznych, tak i w przypadku tego do wykonywania rzutu serca ogromną rolę pełni jego dokładność.

kardiologNależy się upewnić, że wykorzystywane urządzenie ma udowodnioną korelację z inwazyjnymi metodami pomiarów rzutów serca. Aby możliwe było szybkie i bezproblemowe odczytywanie wyników poszczególnych pomiarów bardzo ważne jest, by urządzenie do rzutów serca wyposażone było w swój własny, odpowiednio duży wyświetlacz. Zazwyczaj optymalną wielkością w przypadku takich urządzeń wydaje się ekran o przekątnej 3,5 “, którego praca będzie wspomagana wysoką rozdzielczością. Użytkownik powinien mieć możliwość wybierania bezpośrednio z menu urządzenia poszczególnych wartości, pokazywanych przez ekran w formie słupkowej, wartości liczbowych, czy wykresu opartego o krzywą. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w przypadku tych urządzeń wydaje się być wbudowany, autonomiczny akumulator, który pozwoli na zasilanie urządzenia przez pewien czas nawet w przypadku, gdy jest ono odłączone od zasilania sieciowego.

W przypadku badań chorób kardiologicznych, bardzo ważne jest, by były one nieinwazyjne. To właśnie umożliwiają odpowiedniej jakości urządzenia, które ułatwiają wykonanie na przykład nieinwazyjnego rzutu serca. Ważne, aby urządzenie to było jak najbardziej wszechstronne, umożliwiając badanie pacjentów w bardzo różnym wieku, oraz o różnej wadze.

Jeśli zainteresował cię ten temat, wejdź na stronę www.viridian.com.pl aby zapoznać się z większą ilością informacji!

Dodaj komentarz