Przejdź do treści

Jak wybrać rodzaj tańca dla siebie?

taniec

Taniec pozwala na wyrażenie siebie, spalenie zbędnych kilogramów, czy miłe spędzenie czasu z równie pozytywnie zakręconymi osobami jak my. Zapaleni amatorzy tańca na pewno znajdą wszystkie jego zalety i nie trzeba ich namawiać do tego, by wziąć udział w warsztatach tanecznych, czy choćby ruszyć na plenerową imprezę pełną muzyki zachęcającej do ruchu.

Co jednak z osobami, które nigdy nie tańczyły?

salsaMają one często problem z wyborem odpowiedniego rodzaju tańca dla siebie. Klasyczny czy latynoamerykański? Solo, w parze, a może w grupie? Jest mnóstwo opcji do wyboru i łatwo się w tym pogubić. Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie – czy chcemy tańczyć żeby się wyrazić, miło spędzić czas, schudnąć; czy też marzy się nam kariera taneczna. Jeśli chodzi o dobrą zabawę to odpowiednia będzie na przykład zumba. To niejako taneczny trening, przypominający nieco aerobik. Odbywa się grupowo, jest odpowiednia zarówno dla młodych jak i dla starszych osób (zumba gold dla seniorów). Jeśli jednak chcemy rozwijać taneczną karierę to zdecydowanie lepiej jest postawić na taniec klasyczny, hip-hop, czy Dance – trzeba zobaczyć, jakie zawody są najczęściej organizowane. Drugie pytanie, jakie trzeba sobie zadać to – czy chcę tańczyć sam, w parze, czy w grupie.

taniec Walca, tango, czy rumbę tańczy się w parach. Można na zajęcia przyjść ze swoim partnerem lub liczyć, że znajdzie się takowego na zajęciach. Można go jednak nie polubić, nie każdy ma znajomych chętnych do tańca. Można wtedy zapisać się na zajęcia hiphopowe, disco, czy inne, które polegają na tańcu w grupie. Ciekawym rozwiązaniem będzie też salsa solo w Bydgoszczy. Salsa kojarzy się z tańcem w parze, ale istnieje też odmiana solo. Dzięki temu osoby czujące latynoamerykańskie rytmy, a nie mające partnera do tańca mogą przyjść na zajęcia. Trzecia ważna sprawa to rodzaj muzyki i ruchów, jakie się nam podobają. Walc jest delikatny, płynny, trzeba trzymać sztywną ,,ramę” podczas tańca. Z kolei rumba czy samba są bardzo zmysłowe, szybkie, a do ich tańczenia zakłada się obcisłe ubraniami. Z kolei np. hip-hop i breakdance to tańce idealne dla miłośników rapu, szerokich bluz z kapturem i dresów.

Wiedząc z kim chcemy tańczyć, czym dla nas jest taniec i jakie rytmy są nam najbliższe na pewno dobrze dobierzemy odpowiedni taniec dla siebie. Warto pamiętać, że poczucie rytmu, czy koordynacja ruchowa jest ważna zawsze. Zatem jeśli dana dyscyplina się nam nie spodoba to można ją zmienić na inną – z dobrą kondycją fizyczną szybko sobie poradzimy.

Dodaj komentarz