Przejdź do treści

Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Nogi

Białystok to miasto z szeroką ofertą salonów kosmetycznych i firm spod znaku branży estetycznej. W każdym z tych salonów można znaleźć ofertę popularnych zabiegów takich jak zabieg laserowej epilacji. Decyduje się na niego wiele kobiet, ponieważ pozwala długotrwale pozbyć się niechcianego owłosienia. Mimo wielu miejsc na mapie, w których można wykonać taki zabieg w Białymstoku, nie wszystkie kobiety wiedzą jak się do niego przygotować.

Co trzeba wiedzieć o laserowej depilacji?

NogiOd przygotowań zależy skuteczność zabiegu laserowej epilacji, dlatego tak ważne jest, by zabieg został poprzedzony konsultacjami. Jeżeli jednak takich wskazówek klient nie otrzymał, bądź wydają się mu one niejasne, oto kilka zaleceń do których należy się zastosować. Przygotowania należy rozpocząć już na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Wtedy na bok należy odstawić depilatory, wosk do depilacji i pęsety. Nie wolno samodzielnie wyrywać włosków ze skóry razem z cebulką. Oprócz tego trzeba odstawić leki, takie jak niektóre leki przeciwbólowe, antybiotyki, leki przeciwdepresyjne (mogą one skutkować wywołaniem reakcji fotouczulającej). Zrezygnować należy z solarium i opalania – nadmierny poziom melaminy w skórze może powodować, że zabieg będzie nieskuteczny, a nawet bolesny. Przede wszystkim jednak ważne, by znaleźć specjalistę. Dobrą wskazówką jest, by przeszukać ogłoszenia pod hasłem „laserowe usuwanie owłosienia Białystok” i do najlepszego salonu udać się odpowiednio wcześniej.Przede wszystkim należy pamiętać, że wskazówki odnośnie przygotowania do zabiegu należy otrzymać od samego specjalisty.

NogiJeżeli spośród bogatej oferty salonów kosmetycznych w Białymstoku, wybierzemy profesjonalny gabinet, na etapie konsultacji kosmetolog powinien dać klientowi dokładne wytyczne odnośnie przygotowania do zabiegu. Na wstępnych spotkaniach kosmetolog oceni stan naszej skóry, zbada poziom melaminy, a także określi czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jeżeli mamy już ustalony termin zabiegu, trzeba stosować się do zaleceń nawet przed samym zabiegiem. Na dzień przed zabiegiem należy bardzo dokładanie wydepilować skórę maszynką. Od tego kroku w dużej mierze zależy rezultat zabiegu. Na skórze nie wolno wykonywać peelingów ani stosować na nią niektórych kosmetyków. Co ciekawe, odstawić należy picie niektórych herbat ziołowych, takich jak napar z rumianku czy dziurawca.

Może się wydawać, że te przygotowania zajmują wiele czasu lub są dość rygorystyczne. Pamiętać jednak należy, że bez odpowiedniego przygotowania efekt nie będzie zadowalający dla klienta. Warto więc się poświęcić i trzymać się tych kilku reguł. Warto wybrać salon kosmetyczny, w którym specjalista już na etapie konsultacji wstępnych wykazuje się profesjonalizmem.

Dodaj komentarz