Jak pozyskuje się aromatyczny susz z konopi?

  • przez

Susz z konopi to najpopularniejszy produkt pozyskiwany z tej rośliny. Zazwyczaj stosuje się go poprzez waporyzację – czyli podgrzanie do takiej temperatury, w której materiał zaczyna parować. W tej właśnie parze znajdują się drogocenne wartości zdrowotne, które nie tylko odprężają, ale także pomagają zwalczyć wiele przewlekłych chorób. Znalezienie odpowiedniego suszu może być jednak sporym wyzwaniem.

Sposoby na pozyskanie aromatycznego olejku CBD

aromatyczny susz konopny - tanioSusz konopny powstaje z zasuszonych kwiatostanów konopi siewnych. W celu jego produkcji wybiera się rośliny tylko z ekologicznych upraw, w których nie stosuje się ciężkich środków ochrony roślin. Za wyjątkowo wartościowy uważa się susz pozyskiwany metodą greenhouse. Ta technika hodowli polega na uprawie konopii w szklarni. W ten sposób roślina dostaje odpowiednio dużo światła, wilgoci i jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak ataki szkodników, smog i opady. Uprawa greehouse wymaga jednak zagospodarowania odpowiedniego pomieszczenia, co może być czasochłonne i kosztowne. Wielu producentów uprawia więc konopię siewną na zewnątrz. W takich warunkach łatwo o uszkodzenie – mogą zalać je deszcze, poparzyć susze lub podgryźć szkodniki. Takie konopie są bardzo często przeznaczane na susz. Jest on znacznie gorszej jakości, niż ten pozyskany z upraw greenhouse. Przyjmuje się zazwyczaj, że susz uprawiany w szklarni jest droższy, co wcale nie jest prawdą!

susz konopny tanioNie trzeba wydawać wiele pieniędzy, aby kupić aromatyczny susz konopny – tanio można go dostać w wielu sklepach z produktami konopnymi. Co ciekawe, to właśnie tańsze susze zazwyczaj są pozyskiwane z upraw szklarnianych. Producenci często wychodzą z założenia, że im wyższa jest zawartość CBD, tym wyższa jest cena produktu. Nasycają więc często susz izolatem kannabidiolu, aby zwiększyć jego stężenie, a później ustalają jego wysoką cenę – wcale nie oznacza to, że materiał został pozyskany z dobrej jakości konopi. Równie dobrze, susz mógł powstać z odpadów lub upraw nieekologicznych. Dobrej jakości materiał do waporyzacji pozna się przede wszystkim po aromacie. Jeżeli nie czuć w nim żadnej spalenizny, można być spokojnym o swoje zdrowie. Coraz większa popularność produktów konopnych sprawia, że producenci próbują zaoszczędzić na naiwności niektórych klientów.

Aby mieć stuprocentową pewność, że zakupiony susz jest dobrej jakości, warto dokładnie przeczytać etykiety na opakowaniu. Pamiętajmy o tym, że zawartość CBD sięgająca powyżej 40% jest nierealistyczna – jeżeli jakiś materiał do waporyzacji jest reklamowany takim stężeniem, lepiej odłożyć go z powrotem na półkę.

Dodaj komentarz