Jak działa ekstrakt konopny?

  • przez
ekstrakt konopny

Wiele osób boryka się z przewlekłymi schorzeniami, które są trudne, czy wręcz niemożliwe do wyleczenia. Bezsenność, epilepsja, czy choroby skóry można leczyć na wiele sposobów, ale nie na każdego pacjenta one zadziałają. Są schorzenia lekooporne, takie które mają swoje fazy nasilenia i spowolnienia, ale nigdy nie odchodzą. Są one bardzo kłopotliwe, często bolesne.

Produkty z konopiami

ekstrakt konopnyNadmiar przyjmowanych tabletek i innych preparatów może częściowo polepszyć stan zdrowia, ale leki miewają też liczne skutki uboczne, także te dalekosiężne. Dlatego też wiele osób skłania się ku naturalnym metodom leczenia, które działają wolniej, początkowo słabiej, ale są skuteczne i nie powodują skutków ubocznych. Jedną z polecanych rzeczy jest na pewno leczniczy ekstrakt konopny. Konopie siewne pozytywnie wpływają zarówno na umysł i na ciało. Można je przyjmować w formie olejków, kapsułek, czopków, czy w inhalacji (jointy lub susz do waporyzacji). Dzięki temu każdy pacjent może wybrać coś odpowiedniego, szczególnie biorąc pod uwagę że susz ma różne warianty smakowe (np. truskawkowy, cytrusowy). Ekstrakt konopny zawiera dobroczynny składnik – CBD, w różnym stężeniu. Na przykład można kupić olejek, który ma 1% CBD, jak i skoncentrowaną pastę 50% CBD. Im wyższe stężenie tym silniejsze działanie preparatu.

ekstrakt konopnyCzego można się spodziewać podczas przyjmowania konopnych produktów? Te o małym stężeniu (głównie susze) mają przede wszystkim działanie relaksacyjne, wyciszające, ułatwiające zasypianie. Są polecane osobom z nerwicą, bezsennością, pracującym w ciągłym stresie. Nieco wyższe stężenia działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, antyalergicznie. Pomagają w walce z silnym, przewlekłym bólem, migrenami, jak również wspomagają leczenie chorób skórnych, takich jak trądzik, czy łuszczyca. Najsilniejsze preparaty są dedykowane osobom z lekoopornymi chorobami przewlekłymi, takimi jak padaczka, jak również osobom cierpiącym na naprawdę silny ból, jednak nie mogące przyjmować innych preparatów np. osoby z chorobą nowotworową. Takie osoby mają osłabiony organizm, leczą się dużymi dawkami agresywnych, chemicznych substancji, czy naświetlaniami, więc powinny unikać przyjmowania jeszcze większych dawek leków konwencjonalnych.

Jak widać ekstrakt konopny zawierający CBD jest polecany dla każdego. Sprawdzi się u osób mających problemy z zasypianiem i tymi cierpiącymi na migreny, tym co wolą kapsulki do połknięcia i tym co chcą się rozkoszować inhalacją i suszem o owocowym zapachu. Warto inwestować w produkty konopne.

Dodaj komentarz