Jak dobrać kamienie do bransoletki?

Jak dobrać kamienie do bransoletki?

Biżuteria zwykle jest przez nas kupowana spontanicznie i pod wpływem impulsu. Jednak jak się okazuje, wybrany przez nas model może mieć walory nie tylko estetyczne, ale również wpływać na samopoczucie nasze i osób w naszym otoczeniu. Zatem jeśli stoimy przed wyborem nowej bransoletki do kolekcji, zastanówmy się najpierw, jaka będzie dla nas odpowiednia, zarówno pod względem wyglądu, jak i naszej osobowości.

Bransoletki z minerałami

Od dawna wiadomo, że kolory mają na nas niesamowity wpływ, dlatego na przykład ściany w sypialni malujemy na określone kolory, a innych zdecydowanie unikamy. To samo dotyczy również biżuterii. Zwykle wybór bransoletki zaczyna się od decyzji dotyczącej materiału, z którego została ona wykonana. Do wyboru mamy metale szlachetne – między innymi złoto i srebro, oraz biżuterię wykonaną z tworzywa sztucznego czy drewna. Jednak w ostatnim czasie bardzo popularne stały się bransoletki celebrytki z kamieniami szlachetnymi. Owe kamienie to minerały lub odmiany minerałów, które ceni się w jubilerstwie nie tylko za walory estetyczne i unikatowość, ale także za wyjątkowy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Również niezwykłe kolory to ich niezaprzeczalna zaleta. Jak wiadomo, barwy odzwierciedlają nasz charakter, oddziałują na emocję i postrzeganie nas przez inne osoby. Dlatego przed wyborem odpowiedniej bransoletki dla siebie, warto poznać wpływ poszczególnych kolorów kamieni. Na pierwszy ogień idzie czerwony – kolor miłości, odwagi, pewności siebie i żywiołowości, który w naturalny sposób zwraca na siebie uwagę innych, dlatego i my będziemy przyciągać spojrzenia, jeśli zdecydujemy się na biżuterię w tych kolorach.

bransoletki celebrytki Czerwone kamienie szlachetne to rubin, granat rodolit, koral czy turmalin, zatem jeśli zależy nam na podkreśleniu pewności siebie, wybierzmy bransoletkę z tymi minerałami. Zielony to kolor natury. Symbolizuje witalność i płodność, a także ma uspokajający wpływ, kojarzony z bezpieczeństwem i harmonią. Przykładami zielonych kamieni są szmaragd, zielony szafir, turmalin, malachit, agat. Ich noszenie przynosi kontrolę nad emocjami oraz kreatywność. Niebieski, kojarzony z niebem czy oceanem, symbolizuje szczerość, pokój i duchowość. Niebieskie kamienie szlachetne to szafir, topaz, tanzanit czy akwamaryn, które zapewniają spokój oraz wzmacniają intuicję. Fiolet to oznaka mistycyzmu, tajemniczości i władzy królewskiej. Kamienie w tym kolorze, czyli ametyst i turmalin, wnoszą balans i pomagają pokonać depresję. Żółte kamienie, czyli cytryn, kwarc i bursztyn, zwiększają pewność siebie, dodają witalności i elokwencji. Przykładami białych kamieni są diament, opal i perła, których noszenie utrzymuje harmonię i wzmacnia działanie innych kamieni. Brąz to kolor ziemi, a występujące w tym kolorze kwarc dymny czy tygrysie oko zbliżają nas do natury, przynoszą stabilizację i jasność umysłu. Zestawienie kończy czerń, czyli kolor tajemniczości elegancji.

Występujące w tym kolorze czarne diamenty, onyksy czy agaty dodają powagi i przygotowują na nieznane. Jak widać, wybór bransoletki z kamieniami nie należy do najprostszych i jest uzależniony nie tylko od naszych preferencji estetycznych, ale także od naszej osobowości oraz oczekiwań względem wpływu na samopoczucie.

Dodaj komentarz