Przejdź do treści

Halka — koronkowa, prosta, siateczkowa

  • przez
halka

Halka jako praktyczny element garderoby został nieco zapomniany. Kilka pokoleń wstecz był to jeszcze niezbędny element damskiego stroju. Nosząc sukienki czy spódnice, kobiety nie wyobrażały sobie nie założyć pod nie halki. Do czego służyła, czy dziś też się ją nosi, a jeśli tak to w jakich okolicznościach?

Bardzo seksowna halka

halka Halką nazywano kiedyś część bielizny damskiej, którą zakładano bezpośrednio pod ubraniem — zazwyczaj sukienką bądź spódnicą. Miała ona na celu poprawę układania się materiału na ciele. Dzięki czemu sukienka ślizgała się na materiale, a co za tym idzie, nie marszczyła i nie podciągała się oraz dobrze reagowała na ruch ciała. Ważną funkcją była również dodatkowa osłona dla dolnych partii ciała. Dawne halki przypominały raczej dzisiejsze koszule nocne — były ewentualnie bardziej zdobione kokardami czy koronką oraz często posiadały jedną lub kilka falban, w celu zbudowania objętości kreacji. A jak dziś wyglądają te koszule? Teraz ten element garderoby nie spełnia już zazwyczaj dawnych funkcji. Zmieniły się nie tylko rozmiary, lecz również przeznaczenie halki. Dzisiaj przede wszystkim pełni rolę bielizny nocnej lub na specjalne okazje. Często panny młode decydują się na założenie jej w dzień ślubu, aby nadać tym chwilom jeszcze bardziej romantycznego charakteru. Nic w tym dziwnego — dzisiejsze modele halek są nie tylko subtelniej zdobione, lecz również mają bardziej intymny charakter. Halka koronkowa, prześwitująca, siateczkowa czy błyszcząca satynowa — duży wybór tylko świadczy o ich popularności. Szczególne są te z koronkowymi dekoltami oraz tworzące zestaw z szlafrokiem.

halka Kobiety z chęcią noszą takie komplety nie tylko od święta, lecz również na co dzień. W jakiej jeszcze formie najczęściej nosi się halki? Najpopularniejsza jest halka z koronki przeznaczona na szczególne okazje takie jak rocznice ślubu czy walentynki. Jest zrozumiałe, że kobieta chce czuć się wtedy wyjątkowo i tak też prezentować się w oczach partnera. Również i wśród mężczyzn koronkowe halki są bardzo popularne jako prezenty, którymi obdarowują swoje partnerki. Halki mogą być również wykonane z materiałów bardziej elastycznych i opinających. To właśnie tego typu ubiór ma na celu modelowanie sylwetki. Często kobiety decydują się na tego typu bieliznę, aby ukryć mankamenty figury, a także by sukienka, dobrze leżała na ciele. Jak widać, czasami jeszcze wykorzystuje się tego typu odzież zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Halka jest częścią garderoby, która pomimo dużych zmian w formie i przeznaczeniu, ciągle jest popularna. Coraz rzadziej stosuje się je pod sukienki, ponieważ one same zazwyczaj posiadają już podszewki spełniające te same funkcje. Jednak romantyzm halki znacznie wyewoluował w stronę damskiej bielizny, która podkreśla walory kobiecej sylwetki oraz nastraja zmysły.

Potrafi również podkreślić wyjątkowość romantycznych chwil spędzonych z ukochanym. Jeśli chce się poczuć superkobieco i podnieść poczucie własnej wartości, warto uzupełnić zawartość swojej szafy właśnie o modną, koronkową halkę.

Dodaj komentarz