Przejdź do treści

Gdzie zjeść w Toruniu?

restauracje

Toruń jest jednym z najpiękniejszych ośrodków miejskich w Polsce. To miasto na tyle niewielkie, by nie przyprawić turystów o ból głowy, a jednocześnie na tyle bogate w atrakcje, by dostarczyć odwiedzającym zajęć na przynajmniej kilka dni. Słynna na cały kraj jest przede wszystkim toruńska starówka, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Restauracje na starówce

restauracjeToruń oferuje także ogrom restauracji i ciekawych lokali gastronomicznych. Położone nad Wisłą miasto znane przede wszystkim z dwóch rzeczy: pierników i Mikołaja Kopernika. Zarówno te przepyszne, uwielbiane przez dzieci ciasteczka, jak i znany na całym świecie jako twórca modelu heliocentrycznego astronom, doczekali się swoich muzeów. Warto też wspomnieć o pomniku Kopernika, który pozdrawia spacerujących obok ratusza turystów. Toruńska starówka wręcz roi się od sklepów oferujących pierniki w różnej formie – mniej lub bardziej słodkie, lukrowane bądź nadziewane owocami czy nawet niejadalne, pełniące funkcję wyłącznie dekoracyjną. Choć ,,gród Kopernika” znany jest właśnie z tych pysznych ciasteczek, nie oznacza to, że nie da się w tym mieście zjeść niczego innego. Można wręcz powiedzieć, że z jedzenia znana jest starówka w Toruniu – restauracje znajdują się właściwie na każdym rogu. Różnorodne lokale z potrawami z całego świata sprawią, że nawet największy smakosz nie opuści tego nadwiślańskiego miasta rozczarowany.

restauracjePopularne są restauracje z tradycyjną polską kuchnią, a także nieco bardziej egzotyczne lokale z kuchnią włoską, gruzińską czy meksykańską i hiszpańską. Wszystkich fanów fast foodów zadowoli natomiast bogactwo pizzerii oraz lokali serwujących hamburgery. Każdy odnajdzie się bezproblemowo w świecie toruńskiej gastronomii, ze względu na zróżnicowanie cenowe lokali. Coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy liczą na wyrafinowany posiłek w eleganckiej restauracji, jak i ci, których zadowolą zjedzone na szybko pierogi i frytki. Również miłośnicy sushi oraz kuchni azjatyckiej nie opuszczą Torunia z pustymi brzuchami. Toruń to miasto słynące z różnorodności. Bezustannie odwiedzane przez turystów z całego świata, oferuje bogactwo gastronomiczne wszystkim wygłodniałym odwiedzającym.

Różnorodność lokali jest wręcz przytłaczająca. Jedna z restauracji posiada nawet własny, chętnie oglądany przez turystów browar. To niezwykłe miasto, które rozkocha w sobie pięknymi kamienicami, ciekawymi muzeami, oraz doskonałą kuchnią. Wszyscy ci, którzy nie odwiedzili jeszcze rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika, powinni jak najszybciej zwiedzić ten wspaniały gród.

Dodaj komentarz