Przejdź do treści

Frezarka do manicure – czy jest niezbędna?

zdrowe piękne paznokcie

Zdrowe, zadbane paznokcie, nawet niepomalowane żadnym lakierem, będą prezentować się pięknie. Żeby móc się takimi pochwalić to trzeba na pewno zdrowo się odżywiać (brak mikroelementów sprawia, że paznokcie się łamią i kruszą), używać wysokiej jakości kosmetyków bez szkodliwych dodatków, jak również sprzątać w rękawiczkach, by nie mieć styczności z chemikaliami.

Co jest niezbędne w gabinecie kosmetycznym?

paznokcie hybdrydowe Czasem jednak potrzebna jest nam bardziej zaawansowania pielęgnacja i udajemy się do gabinetu kosmetycznego na profesjonalny manicue. Kosmetyczka może zaproponować nam zabieg parafinowy, manicure japoński, hybrydowy, czy nawet masaż dłoni. Często podczas takich zabiegów wykorzystywana jest najlepsza frezarka do manicure do gabinetu. Co to za urządzenie? Jest ono niewielkie, biurkowe, wielkościowo podobne jak lampa UV to utwardzania lakieru. Do niego przymocowany jest krótki wężyk, zakończony tak zwanym frezem. Najpopularniejsze są frezy diamentowe, choć są też inne. Jest to urządzenie elektryczne, niezawodne oraz cicho pracujące. Co można zrobić taką frezarką? Jest to dobra alternatywa dla nożyczek, obcinarek, czy pilniczków. Pozwala na skrócenie, wymodelowanie krawędzi paznokcia, jak również wyrównanie i wygładzenie jego powierzchni. Obcinarki czy metalowe pilniczki mogą szarpać brzeg paznokcia, sprawić, że będzie się on rozdwajał, a nawet pękał.

zdrowe piękne paznokcie W dodatku znaczne skrócenie paznokcia czy też fantazyjne wymodelowanie na np. ostry szpic, czy trapezowe wykończenie, zajmowałoby dużo czasu. Mając frezarkę można to załatwić szybko i sprawnie. Zastąpi ona też polerki, którymi wygładza się i nabłyszcza płytkę paznokcia. Ma to na celu nie tylko poprawę jego wyglądu, ale także sprawienie by lakier do paznokci lepiej się trzymał i nie zbierał w zagłębieniach. Specjalnymi frezami możemy zadbać także o skórki wokół paznokci. Można je usunąć, skrócić, pozbyć się odcisków, zgrubień (szczególnie na stopach, podczas robienia pedicure). Frezowanie to także alternatywa dla usuwania lakierów hybrydowych przy pomocy acetonu i specjalnych klipsów czy usuwania paznokci przedłużanych metodą żelową lub akrylową. Paznokcie nie będą tak wysuszone, a lakier czy masa dokładnie zejdzie.

Jak widać frezarka ma wszechstronne zastosowanie w każdym gabinecie kosmetycznym. Jest niezastąpiona jeśli chodzi o pielęgnację paznokci, jak również skórek przy nich, czy też stóp. Warto zatem wybrać najlepszy model z frezami różnego typu, tak by zawsze móc oferować klientkom kompleksowe usługi w zakrecie profesjonalnego manicure oraz pedicure.

Dodaj komentarz