Przejdź do treści

Fale radiowe wykorzystywane do zabiegów medycyny estetycznej

  • przez
fale radiowe

Współcześnie wiele kobiet przykłada sporą uwagę do kondycji swojej skóry, która jak wiadomo z biegiem lat traci swoją naturalną sprężystość i zaczyna wiotczeć. W niwelowaniu przykrych oznak starzenia, które odbijają się na naszym ciele, skutecznie pomagają innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej, które z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Fale radiowe i zabiegi na twarz

fale radioweSwoistą innowacją na rynku są urządzenia wykorzystujące właściwości fal radiowych, które sprawią, że nasza skóra będzie o wiele bardziej jędrna i sprężysta. W zabiegach kosmetycznych wykorzystuje się dziś z powodzeniem fale radiowe o wysokiej częstotliwości (od 0,5 do 7 MHz). Głównym zadaniem wytrąconych fal radiowych jest podgrzanie kolagenu, który znajduje się w głębokich warstwach skóry. Pod wpływem odpowiednio wysokiej temperatury włókna te ulegają wówczas skurczeniu, a następnie napięciu. Symulacja kolagenu prowadzi więc do odbudowy nowych włókien kolagenowych, które, jak szacują eksperci, nasz organizm przestaje produkować po dwudziestym piątym roku życia. Symulacja kolagenu sprawia, że nasza skóra staje się o wiele bardziej jędrna i napięta.

fale radioweZabiegi wykorzystujące fale radiowe o odpowiednio dobranej częstotliwości poprawiają owal twarzy oraz skutecznie zmniejszają nawet najgłębsze zmarszczki. Warto przy tym zaznaczyć, że intensywność częstotliwości fal należy dobierać pod konkretne partie ciała. Na delikatnej, cienkiej skórze twarzy stosuje się więc fale o mniejszej częstotliwości, niż w przypadku skóry ud czy pośladków. Fale radiowe przyczyniają się więc m.in. do redukcji cellulitu, spłyceniu rozstępów oraz blizn, zmniejszeniu worków pod oczyma oraz likwidacji luźnej skóry. Warto również wspomnieć o tym, że fale radiowe wyszczuplają nasze ciało, podczas jednego zabiegu możemy zgubić nawet do 3 cm z obwodu brzucha czy ud. Dzieje się tak dlatego, że fale radiowe o wysokiej częstotliwości rozbijają podskórną tkanką tłuszczową, która podobnie jak kolagen kurczy się podczas zabiegu. Nasza skóra zostaje wówczas inwazyjnie obkurczona oraz wymodelowana i to bez zaawansowanej ingerencji chirurgicznej. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że fale radiowe skutecznie redukują również wszelkiego rodzaju przebarwienia czy zmiany pigmentowe, które szpecą naszą skórę.

Zabiegi te warto wykonywać systematycznie, najlepsze efekty obserwuje się standardowo po czwartym lub piątym zabiegu. Ceny owych zabiegów są ściśle uzależnione od wybranych partii ciała. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych trwają najczęściej od 30 do 60 minut i nie są one bolesne.

Dodaj komentarz