Przejdź do treści

Domowa diagnostyka pracy serca z aparatem do EKG

  • przez
przenośny aparat ekg

Elektrokardiografia to nieinwazyjne i bezbolesne badanie kardiologiczne. Pozwala na ocenę pracy serca i wykrywanie nieprawidłowości. Do niedawna badanie EKG mogło być wykonywane wyłącznie w punktach opieki medycznej i z pomocą wykwalifikowanego personelu.

EKG dla osób chorych

przenośny aparat ekgObecnie taki przenośny aparat możemy mieć również w swoim domowym zaciszu. Zakup domowego rejestratora EKG to wydatek rzędu kilkuset złotych, ale badanie z użyciem aparatu może się okazać bezcenne, ponieważ pozwala wykryć wiele nieprawidłowości w pracy serca np. zawał, arytmie i wiele innych chorób. Ten nowoczesny przenośny aparat ekg., zaleca się w szczególności osobom ze stwierdzonymi chorobami serca oraz dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. To urządzenie jest również doskonałe dla osób sprawujących opiekę nad pacjentami, w szczególności dla pielęgniarek i opiekunek-dzięki urządzeniu mogą rejestrować badanie, a następnie dzięki aplikacji, przekazywać je dalej i konsultować z lekarzem. Oprócz wielu zalet urządzenia należy pamiętać, że nie każdy jednak może z niego korzystać, osoby, które mają wszczepiony rozrusznik serca i uczulone są na srebro, nie mogą wykonywać badania. Nowoczesne urządzenie ekg. w żaden sposób nie odbiega od tradycyjnych aparatów. Rejestrator bada funkcje elektryczne mięśnia sercowego za pośrednictwem elektrod przykładanych do ciała.

przenośny aparat ekgAby działanie aparatu było poprawne, a otrzymane badanie wiarygodne, należy dokładnie zapoznać się z opisem aparatu, dobrze zaznajomić się z funkcjami i sposobem użytkowania. Rejestratory przenośne są urządzeniami wiarygodnymi i poprawnie działającymi pod warunkiem, że są używane zgodnie z przeznaczeniem i według instrukcji. Osoba używająca aparatu, może samodzielnie monitorować przebieg badania na urządzeniu mobilnym — dzięki aplikacji można sprawdzić, czy elektrody są dobrze przyłożone do ciała oraz, czy komunikacja aparatu nie jest zakłócana. Badanie ekg najczęściej trwa od 5 do 10 minut. Aparat EKG, czyli elektrokardiogram bardzo często kojarzony jest z dużym i topornym urządzeniem, jakie można spotkać w szpitalu, na pogotowiu czy też w innych placówkach medycznych. Niemniej jednak rozwój techniki umożliwił wdrożenie niewielkich rozmiarów aparatu do elektrokardiografii. Jest to odpowiednik o równie dobrej jakości odczytu w stosunku do dużych urządzeń stacjonarnych. Zastanawiając się nad zakupem przenośnego aparatu EKG, z pewnością zwracamy uwagę na producenta, cenę oraz inne elementy jak rozdzielczość wyświetlacza, czy też ilość pamięci wbudowanej.

Warto pamiętać, że zakup tego urządzenia to inwestycja na długie lata, może bowiem uratować życie nasze, bądź naszych bliskich. Z tego względu lepiej zapoznać się z modelami, bądź poradzić lekarza specjalistę, jaki wybór urządzenia będzie dla nas odpowiedni.

Dodaj komentarz