Przejdź do treści

Do czego wykorzystywane są komory hiperbaryczne?

komora hiperbaryczna

Terapia tlenowa już od wielu wieków jest ceniona za niezwykle wysoką skuteczność. Wykazuje ją ona na przykład w czasie rehabilitacji po kontuzjach, urazach czy w czasie przewlekłych chorób organizmu. Bardzo ważne jest jednak aby odbywała się ona w możliwie najbezpieczniejszych warunkach, do czego niezbędna okaże się komora hiperbaryczna. Korzyści z terapii w komorze hiperbarycznej są obecnie bardzo powszechnie znane.

Gdzie znajdziemy  komory hiperbaryczne

komora hiperbarycznaDlatego też w tego typu urządzenie wyposaża się obecnie coraz większa liczba gabinetów rehabilitacyjnych. Urządzenie to to szczelnie zamykane komory, które pozwalają na dokonywanie nieinwazyjnego zabiegu tlenoterapii pod bardzo wysokim ciśnieniem. Szczególnie zaleca się korzystanie z tego urządzenia w sytuacji problemów z gojeniem się racz czy też w przypadku innych przewlekłych schorzeń. Działanie tego właśnie urządzenia jest bardzo proste. Pacjentowi, który w komorze się znajduje zostaje podawany tlen pod ciśnieniem dochodzącym nawet do 3 atmosfer. Dzięki temu znacznemu zwiększeniu ulega saturacja krwi. Skuteczność terapii opiera się na dużej roli tlenu w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedynie w czasie tlenoterapii tlen jest w stanie dotrzeć do wszystkich komórek ciała pozwalając na ich regenerację oraz znacznie szybszą odbudowę. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych organów, które są bardzo słabo ukrwione. Tlen pobudza komórki do wzrostu, ale także i pobudza odnowę naskórka, naczyń krwionośnych czy też szpiku kostnego.

komory hiperbaryczne - sprzedażOczywiście, aby terapia taka nie stwarzała żadnego zagrożenia dla pacjenta konieczne okazuje się komory hiperbaryczne – sprzedaż ich jest z tego względu coraz bardziej popularna. Decydując się na zakup takiej właśnie komory należy baczną uwagę zwrócić na kilka tych najważniejszych ich cech. Komora przede wszystkim powinna być certyfikowanym urządzeniem medycznym, którego prawidłowe działanie i bezpieczeństwo stosowania jednoznacznie potwierdzają oficjalnie uznawane certyfikaty. Ważne jest również, aby każdy pacjent który ma zostać poddany takiemu zabiegowi, był poddany wcześniej odpowiednim badaniom. Korzystanie z komór hiperbarycznych staje się wraz z biegiem czasu coraz bardziej popularne. Udało się bowiem jednoznacznie potwierdzić jednoznacznie pozytywny wpływ ich na ludzkie zdrowie i funkcjonowanie całego organizmu.

Oczywiście aby tak było bardzo ważne jest korzystanie jedynie z tych urządzeń, które posiadają odpowiednie certyfikaty medyczne. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że sprzęt będzie miał pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta.

Więcej na: https://omnioxy.com/

Dodaj komentarz