Przejdź do treści

Do czego służy pessar i gdzie do nabyć?

pessar położniczy

Najskuteczniejszą, znaną obecnie metodą leczenia wypadających narządów rodnych, nietrzymania moczu lub niewydolności szyjki macicy w czasie ciąży jest pessaroterapia. Stosowane w celu zapewnienia odpowiedniej statyki narządom krążki są zwykle częściowo lub całkowicie refundowane i można otrzymać je już w gabinecie lekarskim.

Pessary polecane przez ginekologów

pessar położniczy Jeśli jednak zalecony zostanie droższy typ pessara lub taki, którego ginekolog akurat nie posiada na stanie, to warto zorientować się, gdzie i w jakiej cenie będzie dostępny akurat taki model, jaki jest obiektem poszukiwań. Istotnym faktem przy zleconej przez lekarza pessaroterapii jest to, że obecnie pessary różnego typu można z powodzeniem zakupić w większości aptek – również internetowych oraz w sklepach medycznych i poprzez certyfikowane strony online tychże sklepów. Do leczenia problemów ze statyką narządów rodnych lub w przypadku zagrożenia przedwczesnym porodem stosuje się obecnie najczęściej pessar położniczy – gdzie go kupić? Odpowiedzi na to pytanie powinien w pierwszej kolejności udzielić każdej pacjentce jej lekarz ginekolog, który dobierze odpowiedni model pessara do zastanego problemu oraz predyspozycji fizjologicznych kobiety. Należy pamiętać także, że na każdy pessar wystawiana jest recepta. Zastosowanie się do niej gwarantuje jego bezpieczne użytkowanie zgodne z przeznaczeniem.

pessar położniczy Lekarz bowiem najlepiej wie, jaki typ krążka dobrać dla danej pacjentki. W związku z tym nie wolno ryzykować zdrowia kupowaniem i stosowaniem pessarów na własną rękę z niepewnych źródeł, gdyż mija się to z celem terapii. W najlepszym przypadku może okazać się ona nieskuteczna, a w najgorszym – może dojść do groźnych powikłań lub zakażeń. Bez względu na to, czego dotyczy problem, który jest podstawą do wprowadzenia pessaroterapii, czy też jaki typ pessara zostaje zlecony pacjentce, każda tego typu forma leczenia wymaga regularnych konsultacji i kontroli w gabinecie lekarskim. Tylko takie działanie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa stosowania pessarów, a także skuteczność podjętej formy terapii. Większość zleconych przez ginekologa pessarów otrzymać można już na wizycie i w zależności od tego, czego dotyczy problem – lekarz sam zaaplikuje pesar w pochwie lub pozwoli na jego samodzielne zakładania w warunkach domowych.

Warto jednak wszystkie te szczegóły doprecyzować na wizycie. Większość pessarów stosowanych do leczenia wypadającej macicy lub wysiłkowego czy też statycznego nietrzymania moczu nabyć można w zwykłych aptekach. Różnią się one kształtem – ze względu na to, jakie funkcje mają pełnić.

Dodaj komentarz