Przejdź do treści

Dlaczego warto wykonywać mezoterapię igłową?

  • przez
Mezoterapia

Popularność zabiegów medycyny estetycznej wraz z biegiem czasu jest coraz większa. Wszystko przez wzgląd na fakt, że mimo niskiej inwazyjności, mogą się przełożyć na zachowanie młodzieńczego wyglądu na znacznie dłuższy czas. Przykładem zabiegu medycyny estetycznej, będącego doskonałą alternatywą dla chirurgii plastycznej, jest mezoterapia igłowa.

MezoterapiaZabieg ten bowiem wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością pośród wszystkich, które są zaliczane w skład medycyny estetycznej. Dzięki temu właśnie zabiegowi, liczyć można na bardzo głębokie odżywienie oraz ogólne odmłodzenie skóry, bez konieczności uciekania się do wykonywania bardziej inwazyjnych procedur. Już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej, zaobserwować można zdecydowane zwiększenie elastyczności skóry. To może mieć bardzo pozytywny wpływ na jej większe napięcie oraz widoczne spłycenie wszelkich zmarszczek. Mezoterapia igłowa jednak jest często wykonywanym zabiegiem nie tylko na skórze twarzy. Po zabieg ten sięga się powszechnie również w przypadku skóry głowy, która dzięki niemu może polepszyć swoją gęstość oraz strukturę. Najbardziej korzystne efekty mezoterapii igłowej jednak zaobserwować można w przypadku regularnego wykonywania tej procedury medycznej.

MezoterapiaTo, ile zabiegów jest najbardziej korzystnych dla pacjenta, zależne jest od stanu jego skóry i ustalane przede wszystkim w sposób indywidualny. Seria zabiegów składa się jednak zazwyczaj z 3 do 6 zabiegów. Dla uzyskania optymalnie najbardziej widocznych zabiegów, całą serię należy powtarzać co około 3 miesiące. Część osób obawia się mezoterapii igłowej ze względu na spodziewany ból związany z tym właśnie zabiegiem. Obecnie jednak, procedura taka wykonywana jest w warunkach znieczulenia miejscowego. Jest ono aplikowane w miejscach wykonywania zabiegu za pomocą igły. To, pozwala zdecydowanie ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek objawów bólowych u pacjenta. Oczywiście, nie wpływa to w żaden negatywny sposób na kwestię skuteczności opisywanego zabiegu medycyny estetycznej.

W ostatnim czasie medycyna estetyczna cieszy się dynamicznie zwiększającą się popularnością. To właśnie ona pozwala na zachowanie bądź też odzyskanie młodzieńczego wyglądu, bez konieczności uciekania się do wykonywania bardziej inwazyjnych procedur chirurgicznych. Przykładem zabiegu cieszącego się opinią wyjątkowo skutecznego, jest z pewnością mezoterapia igłowa. Wykonywana jest ona przede wszystkim na skórze twarzy, chociaż już od pewnego czasu wykonuje się ją coraz częściej również na skórze głowy.