Przejdź do treści

Dlaczego warto wybrać się do Spa?

  • przez
relaks w SPA

Ciężka praca, siedzący tryb życia, brak ruchu, ciągły stres – to wszystko przekłada się na kiepskie samopoczucie. Czujemy się zmęczeni, niewyspani, pojawiają się bóle kręgosłupa i mięśni. Relaks w wannie z pianą, krótkie sesje rozciągania, czy obejrzenie ciekawego serialu podczas leżenia na kanapie poprawiają tylko tymczasowo samopoczucie.

Czy jednak można zdziałać coś więcej?

spa w ToruniuJak naładować baterie i wrócić pełnymi energii do pracy? Odpowiednim wyborem będzie wybranie się do salonu Spa w Toruniu lub innym mieście. czego można się spodziewać w gabinecie odnowy biologicznej? W zależności od ośrodka można liczyć na różne zabiegi na ciało i twarz. Na pewno warto skorzystać nie tylko z sauny czy jacuzzi, ale także z sauny. Pobyt w saunie pozwala oczyścić organizm z toksyn, odprężyć się, zniwelować bóle mięśni i stawów, jest polecany także osobom w trakcie odchudzania. Dobre Spa będzie mieć do wyboru saunę suchą, parową oraz na podczerwień – polecaną dla osób które ze względu na astmę czy chore serce nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny. Druga opcja to oczywiście wszelkiego typu masaże. Może to być masaż klasyczny, tajski, masaż rozgrzanymi kamieniami, czy stemplami ziołowymi w stylu ajurwedyjskim. Masaż może dotyczyć ciała, twarzy, a nawet skóry głowy – wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy.

relaks w SPATaka usługa przede wszystkim działa relaksująco i odprężająco, ale także niweluje bóle, poprawia przepływ limfy, zmniejsza obrzęki, czy poprawia dotlenienie tkanek. Trzecia ciekawa opcja w Spa to różne zabiegi kosmetyczne. Są to zarówno zabiegi typowo salonowe, takie jak peelingi, depilacja, czy maseczki. Można jednak skorzystać z zabiegów leczniczych np. kąpieli borowinowych, okładów czy innych. Można wtedy odpocząć, ale także zadbać o zmniejszenie cellulitu, rozstępów lub też nierównomiernego kolorytu skóry. Dobrze dobrane zabiegi będą nie tylko bardzo przyjemne, ale też skuteczne. Dzięki temu można połączyć przyjemne z pożytecznym. W salonach Spa często znajdują się także siłownie wewnętrzne, łóżka solarium, czy też odbywają się zajęcia taneczne lub fitnessowe. W jednym miejscu można ćwiczyć, saunować się czy poddać zabiegom upiększającym.

Jak widać pobyt w Spa może przynieść nam wiele korzyści. Z pewnością tam odpoczniemy, zadbamy o nasz zdrowy i piękny wygląd, a także poprawimy swoją kondycję lub pozbędziemy się bólu mięśni i stawów. Warto zaplanować sobie taki pobyt przynajmniej raz w roku, by czuć się wspaniale i być zrelaksowanym przez długi czas.

Dodaj komentarz