Przejdź do treści

Dlaczego warto kupić stylową, sztuczną biżuterię?

  • przez

Coraz więcej kobiet sięga dziś po sztuczną biżuterię wysokiej jakości, która z powodzeniem imituje biżuterię wykonaną ze złota czy srebra. Ogromnym atutem sztucznych świecidełek jest niewątpliwie ich niska cena – na zakup sztucznej biżuterii może dziś sobie pozwolić każdy z nas. Z jakich materiałów wykonuje się dziś najczęściej owe dodatki, i które z nich cieszą się dziś zdecydowanie największą popularnością?

Biżuteria na wiele sezonów

sztuczna biżuteriaDo produkcji sztucznej biżuterii wykorzystuje się dziś m.in. metale nieszlachetne, drewno, skórę naturalną oraz syntetyczną, różnego rodzaju tkaniny (np. filc) oraz szklane kryształki. Biżuteria ta produkowana jest zazwyczaj na masową skalę, sztuczne wyroby jubilerskie możemy dziś zakupić praktycznie wszędzie. Produkty te oferują popularne marki odzieżowe oraz sklepy internetowe, w których wyroby te możemy kupić w bardzo niskich, hurtowych wręcz cenach. Dobrze wykonana stylowa sztuczna biżuteria może nam posłużyć nawet przez kilka sezonów, musimy jedynie pamiętać o tym by odpowiednio o nią dbać.

 sztuczna biżuteriaNa biżuterię sztuczną negatywnie wpływać może m.in. wilgoć, która może sprawiać, że nasze ozdoby zaczną się odbarwiać. Podczas noszenia sztucznych dodatków powinniśmy również pamiętać o tym, że alkohol zawarty w perfumach rozpylanych na naszej skórze (m.in. na szyi oraz za uszami) również może prowadzić do trwałego odbarwiania się sztucznych materiałów. Sztuczną biżuterię powinniśmy więc chronić przed wilgocią oraz przechowywać w specjalnych szkatułkach, których wnętrza wyścielane są miękkimi tkaninami – dzięki temu nasza biżuteria nie będzie czernieć. Warto przy tym podkreślić, że kobiety coraz częściej zakładają sztuczną biżuterię na różne ważne okoliczności. Sztuczne ozdoby posiadają bowiem o wiele bardziej intensywne kolory, fałszywe kamienie szlachetne często znacznie lepiej odbijają światło od naturalnych kruszców. Z tego też powodu sztuczną biżuterię coraz częściej zakładają panny młode, sporą popularnością cieszą się zwłaszcza posrebrzane lub pozłacane diademy, na których mocuje się welony ślubne oraz bogato zdobione spinki do włosów umożliwiające wykonanie fantazyjnych, pięknych upięć. Na samym końcu warto również podkreślić, że sztuczne biżuterie można również naprawiać.

Na rynku funkcjonuje dziś wiele firm, które zajmują się odświeżaniem wyglądu sztucznej biżuterii. Pamiętajmy więc o tym, że połamane lub rozerwane łańcuszki zawsze można ponownie ze sobą scalić, możemy również uzupełniać brakujące kamienie, którymi wysadzane są m.in. pierścionki, naszyjniki, kolczyki oraz ozdobne broszki.

Dodaj komentarz